Lietuvoje

2020.03.30 11:36

Pranckietis ragina parlamentą dirbti nuotoliniu būdu: gali būti, kad pusė Seimo yra rizikos grupėje

atnaujinta 12.16
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.30 11:36

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckeitis ragina parlamentarus priimti įstatymų pataisas, leisiančias Seimui posėdžiauti ir priimti sprendimus nuotoliniu būdu.

Pirmadienį feisbuke į klausimus atsakinėjęs V. Pranckietis teigė, kad šiuo metu parlamente diskutuojama su teisininkais dėl galimybės Seimui karantino dėl koronaviruso grėsmės metu posėdžiauti nuotoliniu būdu. Anot jo, jau yra įregistruotos atitinkamos Seimo statuto pataisos, kurios tai leistų. Tiesa, V. Pranckiečio teigimu, pirmiau parlamentarai privalo fiziškai susirinkti į plenarinį posėdį ir šias pataisas priimti.

„Tokioms situacijoms arba tokiai situacijai suvaldyti Seimas turėtų turėti galimybę veikti ir priimti sprendimus nuotoliniu būdu“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Anot jo, atsižvelgiant į tai, kad didžioji dalis Seime dirbančių politikų ir kitų darbuotojų yra vyresnio amžiaus, parlamente kyla grėsmė susirgti koronavirusu. Anot jo, tai yra dar viena priežastis, kodėl Seimas turėtų posėdžiauti nuotoliniu būdu.

„Seimas 60 procentų žmonių yra virš 60 metų, tai jau yra įrašomi į rizikos grupę. Jei dar turime lėtinių ligų, tai nutinka taip, kad rizikos grupėje gali būti daugiau negu pusė Seimo. Tada Seimas tiesiog negalėtų susirinkti, jeigu negalėtume priimti sprendimus nuotoliniu būdu“, – aiškino parlamento pirmininkas.

Akcentavo grįžimą prie diskusijos apie elektroninį balsavimą

Seimo pirmininkas V. Pranckietis, sulaukęs klausimo apie artėjančius Seimo rinkimus koronaviruso grėsmės akivaizdoje, tikino, kad šiuo atveju reikėtų sugrįžti prie idėjos įteisinti elektroninį balsavimą.

„Turėtume grįžti prie diskusijos ir tų įstatymo projektų jau buvo daug pateikta. Mes visada abejojame elektroninio balsavimo galimybėmis, bet manau, kad prie tos diskusijos turėtume sugrįžti. Jeigu kas nors imtųsi iniciatyvos, tie, kurie buvo autoriais įstatymo 2013 ir 2018 metais, tai galėtų būti aktyvesni, ir galbūt mums reikėtų spręsti šio viruso akivaizdoje elektroninio balsavimo saugumą, ir galbūt iš naujo svarstyti tuos klausimus. Bet tas klausimas kol kas nėra nieko aptartas“, – dėstė V. Pranckietis.

Įsitikinęs, kad Seimas nuo sprendimų nenusišalinęs

V. Pranckietis teigė manantis, kad Seimas krizės dėl koronaviruso kontekste ir pats priima nemažai svarbių sprendimų, tačiau jie nėra matomi viešojoje erdvėje.

„Kaip gali (visuomenė – LRT.lt) matyti save izoliavusius Seimo narius?“, – klausė Seimo pirmininkas.

Jis tikino, kad komitetų, komisijų posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu.

„Manau, kad Seimas niekur nenusišalino ir tos iniciatyvos yra pakankamos“, – akcentavo V. Pranckietis.