Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.30 11:00

Pranckietis: Seimo nariai reprezentacines lėšas nori panaudoti apsaugos priemonių gydytojams pirkimui

atnaujinta 11.26
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.30 11:00

Seimo nariai jiems skirtas reprezentacines lėšas nori panaudoti apsaugos nuo koronaviruso infekcijos priemonių pirkimui, teigia Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Šiandien Seimo valdyboje pateikiamas svarstymui klausimas dėl tų lėšų (Seimo nariams skirtų reprezentacinių lėšų – LRT.lt) panaudojimo – Seimo nariai kreipėsi, kad būtų galima jas panaudoti, perkant tas vienkartines apsaugos priemones. Manau, kad tai yra graži iniciatyva ir keliaus lėšos į tą pusę, keliaus į ligonines, keliaus gydytojų apsaugai“, – pirmadienį tiesiogine konferencijoje feisbuke kalbėjo V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas, sulaukęs klausimo apie visuomenės aprūpinimą apsaugos nuo koronaviruso užsikrėtimo priemonėmis, patikino manantis, kad, kaip ir visas visos pasaulio šalys, taip ir Lietuva negalėjo pasiruošti tokiam viruso proveržiui. Vis dėlto Seimo pirmininkas pažymėjo tikintis, kad visoms įstaigoms apsaugos priemonių užteks.

„Niekas negalėjo visame pasaulyje pasiruošti tokiam proveržiui viruso. Šiuo atveju – ir mūsų gydymo įstaigos. Bet, kaip žinote, vakar nusileido vienas ir kitas lėktuvas apsaugos priemonėmis. Manau, kad spręstina logistika ir ne apie taupymą turime kalbėti, o apie saugos priemonių naudojimą ir visos įstaigos bus aprūpintos“, – pažymėjo Seimo vadovas ir pridūrė besidžiaugiantis, kad šalies verslo įmonės taip pat siekia aprūpinti medikus apsaugos priemonėmis.

V. Pranckietis, paklaustas, kodėl Seime nekyla idėjų drausti apsaugos priemones – kaukes, respiratorius, dezinfekcinius skysčius – pardavinėti internete, siekiant užkirsti kelią sukčiams, pažymėjo, kad, esant rinkos dėsniams, to uždrausti nebūtų galima. Tiesa, anot Seimo vadovo, parlamente jau yra iniciatyvų kontroliuoti tokių apsaugos priemonių kainas.

„Kai dabar tomis priemonėmis papildyta Lietuvoje daug daugiau, tai didesnė pasiūla net ir internete yra naudinga, kadangi veikia rinkos dėsniai ir mes rinkos sąlygomis negalime uždrausti kažkokios prekybos. Bet yra ir įstatymo projektų pasiūlyta, kurie ribotų kainas, kad jos nebūtų keliamos, pavyzdžiui, daugiau negu du ar tris kartus“, – dėstė Seimo pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi