Lietuvoje

2020.03.30 10:28

Ministerija: asmenys su COVID-19 simptomais nebus įleidžiami į Seimą

LRT.lt2020.03.30 10:28

Tam, kad nebūtų sutrikdytas vienos svarbiausių šalies institucijų (Seimo) darbas, siūloma imtis griežtesnių prevencinių priemonių dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) grėsmių. Tad karščiuojantys, taip pat tie, kuriems yra pasireiškę ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. sloga, kosulys, apsunkintas kvėpavimas, į Seimo rūmus neturėtų būti įleidžiami, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Šių rekomendacijų Seimo kanceliarijai pavesta laikytis sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

Anot ministro, Seimas yra ta institucija, kurios darbas negali sustoti, tad rekomenduojama svariai sugriežtinti norinčiųjų patekti patikrą.

„Seime turi būti priimti sprendimai, kurių reikia pandemijos grėsmėms valdyti. Tai reiškia, kad darbas negali sustoti, tad turi būti imtasi visų atsargumo priemonių“, – sako A. Veryga.

Sprendime numatyta, kad turi būti matuojama visų įeinančiųjų į Seimo rūmus kūno temperatūra. Jai esant aukštesnei nei 37 laipsnių – žmonės negali būti įleidžiami, kaip ir tie, kurie kosėja, sloguoja.

Taip pat rekomenduojama taikytis įprastas prevencines priemones – tinkamai laikytis rankų higienos, būnant patalpose naudoti medicinines kaukes ar respiratorius, dėvėti pirštines, išlaikyti kuo didesnį atstumą. Taip pat vėdinti, valyti ir dezinfekuoti patalpas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateiktas rekomendacijas.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje pirmadienio rytą buvo patvirtinti 484 koronaviruso atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.