Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.04 23:17

Šiauliai originaliai žymi pakeles

Sutvarkyti ir suremontuoti Šiaulių regiono keliai ir pakelės puošiami meniniais architektūriniais akcentais. Tačiau kelininkai sako, kad jų paskirtis ne tik meninė, bet ir auklėjamoji.

Pirmasis meninis akcentas pakelėje atsirado užbaigus tvarkyti kelią nuo Šiaulių Karaliaučiaus link. Atliekant darbus, buvo iškastas didžiulis riedulys. Jį kaip paminklą nutarta čia ir palikti. Vėliau nuspręsta papuošti ir įrengtas žiedines sankryžas.Jų apipavidalintojas sako moderniomis priemonėmis stengęsis išsaugoti tautinį paveldą.

„Kaip bebūtų, kelias, nors modernus ir naujas, labai greitai pasensta kaip ir visos technologijos. Tai, kas yra šalia kelio, meniško, kultūriško ir dvasingo, sukuria pridėtinę vertę kelio aplinkai. Galų gale, gal tai net yra tradicija įtraukta į UNESCO kaip paveldas, nes Lietuvoje nuo seno pakelės buvo žymimos kryžiais ir stogastulpiais“, - sako dizaineris Darius Linkevičius.

Greta pakelėse išsirikiavusių akmenų pradėtos rengti poilsio aikštelės. Daugiausiai keliaujančių dėmesio sulaukia žiedinės sankryžos, kuriose – besiganančios karvė, paukščiai,kiti meniniai akcentai. Kol kas papuoštos keturios.

„Rekonstruojamas kelio Šiauliai-Palanga dar vienas ruožas. Ten bus dar viena žiedinė sankryža su meniniu akcentu. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ir poilsio aikštelėms atsiras vietos ir idėjos ir kažką padarysime gero ir gražaus“, - sako VĮ „Šiaulių regiono keliai“ direktoriaus pavaduotojas kelių priežiūrai Vytautas Mačiulis.

Kelininkai sako pastebėję, kad prie gyvuliais ar paukščiais papuoštų žiedinių sankryžų privažiavę vairuotojai visada sumažina greitį - pasižiūrėti, o paskui su šypsena veide keliauja toliau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15