Lietuvoje

2020.03.30 07:37

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas: koronavirusu Lietuvoje užsikrėtę 44 medikai, daugiausiai – Klaipėdoje

tyrimus galės atlikti 4 privačios laboratorijos
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.30 07:37

Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius LRT RADIJUI sako, kad sekmadienio vakaro duomenimis, Lietuvoje koronavirusu užsikrėtę 44 gydytojai, 15 iš jų – Klaipėdoje.

„Kalbant apie medikus, kiek medikų nustatyta koronaviruas, tai iš viso serga 44 medikai, vakar (sekmadienio – LRT.lt) dienos duomenimis: 14 Vilniuje, 8 Ukmergėje, 4 Kaune, 15 Klaipėdoje, 3 Panevėžyje. 545 medikai saviizoliacijoje“, – LRT RADIJUI sako A. Ščeponavičius.

Jis teigia, kad Ukmergės ligoninėje, kurioje dirba 441 darbuotojas, paimti 355 mėginiai ir laukiama informacijos.

„Priimtas sprendimas tikrinti visus gydytojus, šiuo metu pačios gydymo įstaigos sudaro prioritetinę eilę medikų, kurie pirmiausia bus tiriami, jokių kliūčių medikų tyrimams nėra“, – tikina jis.

A. Ščeponavičius sako, kad jau pirmadienį koronaviruso tyrimai gali būti tiriami privačiose laboratorijose. Šiuo metu vyksta veiksmai, kurie leis joms pradėti veiklą.

„Šiuo metu yra 6 valstybinės laboratorijos, kurios atlieka tyrimus, jų pajėgumas didžiausias dabar yra 1500 mėginių per dieną, tai yra, lyginant su ankstesniais skaičiais, tikrai ženklus padidėjimas. Taip pat 4 privačių gydymo įstaigų laboratorijos galės atlikti tyrimus dėl COVID-19“, – teigia ministerijos atstovas.

„Sprendimas priimtas, dabar duodami leidimai ir rengiamasi, sprendžiami validacijos klausimai. Kai kurios net šiandien pradės tirti“, – pabrėžia jis.

Tikimasi, kad tokios priemonės padės žymiai paspartinti mėginių tyrimus.

LRT.lt primena, kad sekmadienio vakaro duomenimis, Lietuvoje užfiksuoti 460 koronaviruso atvejai, 7 žmonės mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.