Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.30 00:00

Penkioliktoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 09.39
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.03.30 00:00

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Šiuo metu skelbiama, kad mūsų šalyje identifikuoti 484 koronavirusu COVID–19 užsikrėtę asmenys.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 484, mirčių: 7.

– Karantinas šalyje pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 d. imtinai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitrikrinti galite čia.

Lietuvoje sparčiai auga koronaviruso atvejų: viso – 484

Lietuvoje pirmadienį nustatyti dar 24 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai, bendras skaičius išaugo iki 484, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš viso šalyje atliktas 9891 tyrimas, per sekmadienį – 1467.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Iki šios dienos šalyje septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė, vienas – pasveiko.

SAM: dėl koronaviruso galės būti tiriami visi, kam pasireiškia simptomai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sekmadienį pranešė, kad dėl koronaviruso galės būti tiriami visi, kam pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Taip pat, kaip numatyta anksčiau, dėl galimos infekcijos tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai. Kokiu dažnumu juos tirti profilaktiškai, turės nuspręsti pačios gydymo įstaigos.

Sveikatos priežiūros specialistai, jaučiantys net menkiausius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus, turėtų būti testuojami nedelsiant, nurodo SAM.

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – veikia mobilūs punktai, kur pacientams imami mėginiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso.

Taip pat savivaldybėse turėtų atsirasti vadinamosios karščiavimo klinikos, ten viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją.

Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

Anksčiau sekmadienį SAM pranešė, kad Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai pavesta įvertinti, ar dar keturios laboratorijos gali daryti koronaviruso tyrimus.

Vertinamos „Baltic Medics“, „Diagnostikos laboratorija“, „Medicina practica laboratorija“ ir „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Sveikatos apsaugos ministras apribojo ir respiratorių bei vienkartinių pirštinių pardavimą

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga papildė sprendimą, kuriuo ribojamas apsaugos priemonių ir dezinfekcinio skysčio pardavimas per karantiną.

Sekmadienį pasirašytame dokumente vaistinėms ir parduotuvėms rekomenduojama vieno pirkimo metu parduoti ne daugiau kaip dešimt respiratorių ir ne daugiau kaip 50 porų apsauginių pirštinių.

„Dabar visi turime būti solidarūs ir suprasti, kad, jei nusipirksime, pavyzdžiui, kelis įpakavimus pirštinių, kurių tokio kiekio mums dabar nereikia, tai reiškia, kad kitas žmogus jų išvis negalės įsigyti. Juolab, kad apsaugos priemonės pandemijos akivaizdoje tapo tikrąja to žodžio prasme – aukso vertės“, – sako A. Veryga.

Anksčiau A. Veryga buvo rekomendavęs parduoti ne daugiau kaip 50 medicininių kaukių ir dezinfekcinio skysčio ne daugiau kaip vieną taros vienetą, o jeigu talpa mažesnė, – kelis vienetus, kurių bendras kiekis neviršytų litro.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Vilniuje nusileido lėktuvai su lietuviais iš Tenerifės, Frankfurto, Paryžiaus

Vilniaus oro uoste sekmadienio vakarą nusileido lėktuvai su Lietuvos piliečiais iš Tenerifės, Frankfurto, Paryžiaus.

Apie 20.20 val. sulaukta lėktuvo iš Minsko su 116 keleivių – šiuo reisu iš Frankfurto ir Paryžiaus parskrido Lietuvos piliečiai, patys grįžti negalėję dėl koronaviruso pandemijos ir valstybių taikomų judėjimo ribojimų.

Specialus Lėktuvas, skridęs iš Ispanijai priklausančios Tenerifės salos per Varšuvą, nusileido 22.50 val., juo vyko 82 keleiviai.

Iš Londono po vidurnakčio į Vilnių dar turėtų atskristi specialus lėktuvas su 220-čia keleivių.

Taip pat sekmadienį į Klaipėdą atplaukė keltai su Lietuvos piliečiais. Viename kelte iš Danijos daugiausiai buvo plukdomas krovininis transportas, tuo metu dviem laivais iš Vokietijos ir Švedijos atplaukė apie 200 keleivių su lengvaisiais automobiliais.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

VU mokslininkų prognozės: pandemijos piką Lietuva pajaus pirmomis gegužės savaitėmis

Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto prodekanas Vytautas Kasiulevičius nurodo, kad balandį koronavirusas toliau plis, o piką pasieks gegužės mėnesio pirmomis savaitėmis. Dėl to ypač svarbu apsaugoti medicinos darbuotojus, kurie šiuo metu yra pažeidžiamiausi.

Pasak V. Kasiulevičiaus koronaviruso plitimas pasaulyje yra klasikinis pandemijos pavyzdys. „Susirgimų skaičius įvairiose šalyse augs, kol pasieks lūžio tašką, ties kuriuo situacija stabilizuosis“, – teigia profesorius.

Jis nurodo, kad, pasak epidemiologų, Italija epidemijos piką pasieks balandžio 9 dieną, Prancūzija – balandžio 14 dieną, Vokietija – gegužės 1 dieną, o Švedija tarp gegužės 26 dienos iki birželio 5 dienos. „Preliminarūs Vilniaus universiteto mokslininkų modeliai rodo pandemijos piką Lietuvoje pirmomis gegužės savaitėmis. Vadinasi, visa balandį gyvensime infekcijos kilimo kreivėje“, – nurodo V. Kasiulevčius.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Panevėžyje koronavirusas diagnozuotas vienam pacientui, medikų testai – neigiami

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje koronavirusas nustatytas dar vienam pacientui, jis gydytas Gastroenterologijos skyriuje.

Pasak ligoninės atstovų, pacientai perkelti į kitus skyrius, patalpos dezinfekuotos.

Sekmadienio vakarą ligoninė pranešė gavusi visų skyriaus medicinos darbuotojų ir šio skyriaus pacientų koronaviruso testų atsakymus: visi 50 testų – neigiami.

Pasak ligoninės, tikėtina, kad pacientas koronavirusine infekcija užsikrėtė ne ligoninėje, bet atvyko į ją jau sirgdamas.

Visi gastroenterologijos skyriaus pacientai ir karantine esantys medicinos darbuotojai jaučiasi gerai.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Ukmergėje koronavirusas plečiasi: iš viso – jau 28 užsikrėtimai

Sekmadienio vakarą Lietuvoje buvo patvirtinti dar 23 nauji užsikrėtimai COVID-19 infekcija. Iš viso šalyje jau patvirtinta 460 ligos atvejų, iš jų 28 – Ukmergėje. Kaip feisbuko įraše pažymi Ukmergės savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, mieste infekcija yra užsikrėtę 8 medikai.

Penktadienį dėl infekcijos plitimo ir galimo užsikrėtimo ja izoliavosi paskutinis Ukmergėje dar dirbęs medikas, todėl į miestą teikti pagalbos atvyko specialistai iš Vilniaus. Dar penktadienį Ukmergėje infekcija buvo užsikrėtę 19 žmonių.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – 5 užsikrėtę pacientai, infekcija „praslydo“ nuo skubaus ligonio

Sekmadienį naujausis koronaviruso testavimo duomenys atskleidė, kad infekcija nustatyta Neurochirurgijos skyriuje gydytiems pacientams, vėliau ligoninės vadovas Vinsas Janušonis patvirtino – tokių ligonių penki.

„Kaip jūs žinote buvo diagnozuota prieš dieną infekcija gydytojui, po to pradėjome tirti visus medikus ir pacientus, o pacientų, deja, bet 5 pacientai yra užsikrėtę. Galvojame, kad praslydo pacientas skubos tvarka, kada tiesiai važiuoja ant operacinio stalo, tai greičiausiai praslydo sergantis ir ta infekcija išplito“, – sakė V. Jaunušonis.

Pasak ligoninės vadovo, 3 pacientai yra sunkio būklės, tačiau tai nesusiję su koronaviruso infekcija, kiti 2 infekcijos nešiotojai yra gero būklės.

V. Janušonio duomenimis, Klaipėdoje susirgusių medikų šiuo metu yra 15.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Duonos kepykloje Kaune darbuotojui diagnozuotas koronavirusas

Kovo 28 dieną Kaune, „Fazer Lietuva“ priklausančioje duonos kepykloje, vienam iš darbuotojų buvo diagnozuotas koronavirusas, rašoma išplatintame pranešime.

Įmonė teigia, kad buvo pasiruošusi tokiai situacijai ir deda visas pastangas, kad užtikrintų kitų darbuotojų saugumą ir gamybos tęstinumą. Visi darbuotojai, turėję kontaktą su užsikrėtusiuoju, identifikuoti ir šiuo metu yra saviizoliacijoje namuose.

„Po visų patalpų ir įrenginių paviršių dezinfekcijos sekmadienį darbą pradeda kita darbuotojų pamaina, tad duonos tiekimas vartotojams nesutriks“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Klaipėdos ligoninės vadovas: palatų sergantiems koronavirusu netrukus gali nebeužtekti

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę palatų sergantiems koronavirusu šioje ligoninėje gali nebeužtekti. Rengiantis šiam scenarijui, Klaipėdos respublikinė ligoninė jau atlaisvino vieną korpusą.

Pasak V. Janušonio, šiuo metu ligoninėje gydomas 41 pacientas, du iš jų – medikai.

„Esame jau sudarę planą, rytoj turime pasitarimą su regiono įstaigų vadovais, ten galutinai apsispręsime, kaip didėjant šiai problemai reikėtų plėstis. Informacija keičiasi kas kelias minutes, bet šiuo metu yra 41 sergantis, dar 11 yra išleista gydytis į namus, nes turi sąlygas“, – BNS sekmadienį sakė V. Janušonis.

Ligoninės vadovas sako, kad ieškoma galimybių atlaisvinti daugiau vietos ligoninės Infekcinių ligų korpuse, tariamasi perkelti dalį nesergančių ligoninės pacientų, kuriems reikalinga reabilitacija, į sanatorijas.

„Šiuo metu paguldyti dar galime, bet laikomės ant ribos, kad gali nebeužtekti, jei sergančiųjų atsirastų daugiau. Kalbame apie Respublikinę ligoninę, kuri yra išlaisvinusi ir paruošusi vieną korpusą. Tiesa, jis nedidelis, apie 40 lovų, gal dar galima praplėsti. Bet tai, jei susitarsime, bus tam tikra pagalba, parama ir įtariamiems dėl viruso“, – teigė V. Janušonis.

„Tikėtina, kad kitą savaitę gali prireikti, nes ką tik gavau informacijos, kad nustatyti keli nauji atvejai iš mobilaus punkto, visi jie yra vidiniai, ne įvežtiniai. Tai jų po truputį daugės“, – įspėjo jis.

Koronavirusas nustatytas 15-ai šios Klaipėdos ligoninės medikų.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuvoje – 460, Latvijoje – 347, Estijoje – 679

Baltijos šalyse iki sekmadienio vakaro iš viso nustatyta daugiau kaip 1,4 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, rodo oficialūs šalių pateikiami duomenys.

Lietuvoje nustatyti 460 atvejai, septynios mirtys, vienas pasveikęs žmogus. Iš viso ištirti 8424 ėminiai.

Latvijoje nustatyti 347 užsikrėtimo atvejai. Iš viso ištirti 12 tūkst. 748 ėminiai.

Estijoje nustatyti 679 atvejai, trys mirtys. Iš viso ištirta 10,4 tūkst. ėminių.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi