Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.29 22:13

Grubliauskas: visiems išlipant iš kelto bus atliekamas greitasis kraujo testas

atnaujinta 23.58
Ignas Jačauskas, BNS 2020.03.29 22:13

Klaipėdoje viešbučiuose sekmadienio vakarą dar yra likę keliasdešimt izoliuotų žmonių, dalis jų nori likti, nes neturi tinkamos vietos karantinui, sako uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Anot jo, savaitgalį Klaipėdos uoste prisišvartavus septyniems keltams, uostamiesčio specialistams tenka didelis krūvis imti atvykstančiųjų mėginius dėl koronaviruso. Tiesa, du keltai gabeno tik krovininį transportą – jų vairuotojams netaikoma privaloma izoliacija siekiant neriboti prekių judėjimo.

„Didžioji dalis keliauja į izoliacijos vietas, labai nedidelė dalis lieka laukti, kol juos pasiims kitų savivaldybių atstovai, taip pat nedidelė dalis lieka karantinuotis Klaipėdoje. Šiuo metu viešbučiuose likę dešimtys žmonių. Kaip supratau, vien vakar per tris keltus į viešbučius atkeliavo iki dešimties žmonių, iš jų tik keletas lieka keturiolikai dienų“, – BNS sakė meras.

V. Grubliauskas taip pat atkreipė dėmesį, kad šeštadienį apie pusdienį grįžusiųjų keltais nebuvo imami mėginiai, jie buvo iškart siunčiami izoliuotis namo, nes „buvo toks sutarimas“ su Sveikatos apsaugos ministerija.

„Visų pirma, buvo situacija, kad vakar buvo sukaupta Klaipėdoje turbūt jau apie 700 paimtų tyrimų, kurių laboratorijos negalėjo tirti, nes buvo užverstos darbu ir kilo grėsmė, kad tyrimai gali pasenti, jei nebus ištirti per artimiausią laiką. Dėl to priimtas sprendimas, kad kol nebus rasta šiems tyrimams laboratorija, kuri juos galėtų ištirti, daryti tą tikrinimą tik turintiems aiškią simptomatiką“, – sakė V. Grubliauskas.

„Bet taip buvo tik pusdienį, vėliau buvo parėdymas iš ministerijos, kad liekame prie buvusios tvarkos ir tikrinami visi, išskyrus sunkvežimių vairuotojus. Kalbos nėra“, – sakė jis, paklaustas, ar tai buvo suderinta su ministerija.

Jis viliasi, kad situacija dėl stringančių tyrimų kiek išsispręs kitą savaitę Klaipėdos universitetinėje ligoninėje įdiegus naują įrenginį, leisiantį padidinti per parą atliekamų tyrimų skaičių.

Grubliauskas: visiems išlipant iš kelto bus atliekamas kraujo „express testas“

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sekmadienį prieš vidurnaktį pasidalino žinia, jog su SAM sutarta, jog iš keltų atkeliaujančius lietuvius bus galima tirti greitųjų testų pagalba.

„Šįvakar, po kelių pokalbių su A. Veryga, vietoje dirbančiais medikais, CKT bei DFDS atstovais sutarta, kad nuo antradienio (tikimės) įsigalios nauja tvarka. Visiems išlipant iš kelto bus atliekamas kraujo „express testas“ , po kurio būtų aišku – kam reikalingas dar papildomas tepinėlio ėmimas, o kas galėtų vykti tiesiai į saviizoliaciją“, – rašo Klaipėdos meras.

Pasak miesto vadovo, tai padės efektyviai naudoti terpes ir reagentus bei laboratorijų darbą.

„Tokiu būdu nei vieno nepatikrinto asmens neįleisime į Lietuvą, o į Klaipėdą – pirmiausia. Nuo kitos savaitės visi pacientai atvežami į KUL skubioms operacijoms, bus tikrinami dėl COVID-19 viruso“, – rašo meras.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pranešė, kad dėl koronaviruso nuo šiol galės būti tiriami visi, kam pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tai turėtų padidinti tyrimų apimčių skaičių. Ministerija taip pat informavo, kad šiuo metu vertinamos dar keturios laboratorijos, kurios galėtų imtis tyrimų padidėjus krūviui.

Į Klaipėdą keltais sekmadienį atvyko apie 200 keleivių, dalis jų – prieš 20 val., jiems dar atliekamos patikros procedūros uoste.

Lietuvoje įvedus karantiną, šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, užsieniečiams – atvykti. Visiems sugrįžusiems iš užsienio taikoma privaloma dviejų savaičių saviizoliaicija, jos nepaisantiems gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.

Šią savaitę A. Verygos sprendimu grįžusieji pradėti vežti izoliuoti į savivaldybių parūpintas patalpas, tačiau ministrui atšaukus šį sprendimą žmonės, davę mėginius dėl koronaviruso, išleidžiami izoliuotis namo.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta 460 koronaviruso atvejų, mirė septyni žmonės, vienas – pasveiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi