Lietuvoje

2020.03.29 20:42

Ukmergėje koronavirusas plečiasi: iš viso – jau 28 užsikrėtimai

LRT.lt2020.03.29 20:42

Sekmadienio vakarą Lietuvoje buvo patvirtinti dar 23 nauji užsikrėtimai COVID-19 infekcija. Iš viso šalyje jau patvirtinta 460 ligos atvejų, iš jų 28 – Ukmergėje. Kaip feisbuko įraše pažymi Ukmergės savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, mieste infekcija yra užsikrėtę 8 medikai.

Penktadienį dėl infekcijos plitimo ir galimo užsikrėtimo ja izoliavosi paskutinis Ukmergėje dar dirbęs medikas, todėl į miestą teikti pagalbos atvyko specialistai iš Vilniaus. Dar penktadienį Ukmergėje infekcija buvo užsikrėtę 19 žmonių.

Iš viso miesto ligoninėse nuo koronaviruso mirė jau 4 žmonės.

D. Varnas įraše taip pat pateikia pagrindines viruso plitimo prevencines priemones: „Plauti rankas kas 30 min, neliesti akių, nosies, burnos. Vaikščioti su kauke, nesvarbu, kad nesergi. Paviršius valyti spiritu (pinigai, telefonai, rankenos). Parduotuvės eilėse stovėti metro atstumu su kaukėmis ir pirštinėmis. Batus palikti už durų. Vengti žmonių, vaikų nevežti pas senelius.“

Penktadienį D. Varnas susisiekė su Lietuvos kariuomenės atstovais ir paprašė į Ukmergę komandiruoti karo mediką, galintį ir sugebantį dirbti esant ekstremaliai situacijai – koronaviruso (COVID-19) infekcijos protrūkiui.

Oficialiais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje koronaviruso infekcija COVID-19 sekmadienio vakaro duomenimis yra užsikrėtę 460 žmonių, infekcija nusinešė 7 gyvybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.