Lietuvoje

2020.03.29 21:15

Sveikstantys po koronaviruso diagnozės – sutrikę: kodėl mums neatliekami pakartotiniai testai?

Veryga: šiuo metu tai būtų prabanga, yra kitų prioritetų
Monika Petrulienė, Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.29 21:15

Skelbiama, kad Lietuvoje nuo COVID-19 yra pasveikęs tik vienas žmogus. Šiuo metu žmonėms, kuriems prieš kurį laiką buvo patvirtintas koronavirusas, pakartotiniai tyrimai neatliekami, sveikatos apsaugos ministras sako, kad dabar yra kitų prioritetų.

Tad galbūt pasveikusieji ir toliau yra priversti laikytis izoliacijos nurodymų, negali išeiti iš namų net iki parduotuvės būtiniausių maisto produktų.

Pasaulio žemėlapiuose, kuriuose pateikiama informacija apie koronaviruso plitimą, skelbiami ne tik užsikrėtę ar mirę nuo infekcijos. Kiekviena šalis skelbia ir kiek žmonių pasveiko. Tačiau Lietuvos statistika rodo, kad mūsų šalyje iki šios dienos pasveikęs - vos vienas žmogus. Infekuotieji piktinasi, kad palikti nežinioje. Jiems nedaromi pakartotiniai tyrimai, kuriais būtų galima nustatyti, pasveiko jie, yra nepavojingi aplinkiniams, ar vis dar turi gyventi ypatingos izoliacijos sąlygomis.

Sveikstantiems nuo COVID-19 testai nebeatliekami: pasak Verygos, kol kas tai būtų prabanga

„Šiai dienai turbūt pagal visus algoritmus, pagal numatytas schemas turėčiau darytis pakartotinį testą, pasitikrinti ar vis dar turiu ar jau pasveikau nuo koronaviruso, tačiau tokios galimybės nėra. Paskambinus į 1808, jie labai atsiprašinėja, jie visi faini, bet sako, kad jūs turite kreiptis į šeimos gydytoją, kuris turėtų išrašyti jums siuntimą, tuo tarpu šeimos gydytoja sako, kad taip, popieriuje gražiai išrašyta, bet kaip viskas iš tikrųjų vyks, galbūt paaiškės tik kitos savaitės eigoje“, – sako koronavirusu užsikrėtęs Mantas.

Šiuo metu Lietuvoje apie 45 proc. koronavirusu užsikrėtusių žmonių gydosi namuose. Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad kol kas tirti sveikstančiųjų neketinama.

„Ta prabanga buvo galima, kol mes turėjome vieną žmogų, kai mes dabar jau jų turime nemažai, tai vėlgi, kaip ir sakiau, tie patys tyrimai, prioritetas yra teikiamas tam, kad pirmiausia išsiaiškinti sergančius, o komanda mūsų dirba, kaip sudėlioti algoritmą, kaip vis tik bus konstatuojama, kad žmogus pasveiko“, – situaciją komentuoja A. Veryga.

Pasak ministro, ką daryti su sveikstančiais, dar tik diskutuojama.

Viena iš galimybių, kad jie bus pakartotinai tikrinami greitaisiais testais, kuriems imama žmogaus kraujo.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje sekmadienio vakarą nustatyti dar 23 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai, bendras skaičius išaugo iki 460.

Iš viso šalyje atlikta 8424 tyrimų.

Anksčiau sekmadienį ministerija pranešė, kad dėl koronaviruso nuo šiol galės būti tiriami visi, kam pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Lietuvoje mirė septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės, vienas – pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.