Lietuvoje

2020.03.29 19:53

Klaipėdos ligoninės vadovas: palatų sergantiems koronavirusu netrukus gali nebeužtekti

Ignas Jačauskas, BNS 2020.03.29 19:53

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę palatų sergantiems koronavirusu šioje ligoninėje gali nebeužtekti. Rengiantis šiam scenarijui, Klaipėdos respublikinė ligoninė jau atlaisvino vieną korpusą.

Pasak V. Janušonio, šiuo metu ligoninėje gydomas 41 pacientas, du iš jų – medikai.

„Esame jau sudarę planą, rytoj turime pasitarimą su regiono įstaigų vadovais, ten galutinai apsispręsime, kaip didėjant šiai problemai reikėtų plėstis. Informacija keičiasi kas kelias minutes, bet šiuo metu yra 41 sergantis, dar 11 yra išleista gydytis į namus, nes turi sąlygas“, – BNS sekmadienį sakė V. Janušonis.

Ligoninės vadovas sako, kad ieškoma galimybių atlaisvinti daugiau vietos ligoninės Infekcinių ligų korpuse, tariamasi perkelti dalį nesergančių ligoninės pacientų, kuriems reikalinga reabilitacija, į sanatorijas.

„Šiuo metu paguldyti dar galime, bet laikomės ant ribos, kad gali nebeužtekti, jei sergančiųjų atsirastų daugiau. Kalbame apie Respublikinę ligoninę, kuri yra išlaisvinusi ir paruošusi vieną korpusą. Tiesa, jis nedidelis, apie 40 lovų, gal dar galima praplėsti. Bet tai, jei susitarsime, bus tam tikra pagalba, parama ir įtariamiems dėl viruso“, – teigė V. Janušonis.

„Tikėtina, kad kitą savaitę gali prireikti, nes ką tik gavau informacijos, kad nustatyti keli nauji atvejai iš mobilaus punkto, visi jie yra vidiniai, ne įvežtiniai. Tai jų po truputį daugės“, – įspėjo jis.

Koronavirusas nustatytas 15-ai šios Klaipėdos ligoninės medikų.

Pasak V. Janušonio, abiejų ligoninėje gydomų medikų būklė „yra patenkinama“, jiems nėra reikalinga plaučių ventiliacija, nors viena medikė yra arti rizikos grupės pagal amžių.

Grubliauskas: situacija kelia nerimą

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas BNS sakė, kad „nerimą kelia tai, jog ligoninėje yra net keletas židinių“, t.y. Akių ligų skyrius bei Neurochirurgijos skyrius.

Ligoninės Akių ligų skyriuje mirė du gydyti sunkios būklės pacientai, kuriems taip pat nustatytas virusas.

„Kitas yra Neurochirurgijos skyrius, kuriame nustatyti gal penki ligoniai, iš kurių du ar trys – reanimacijoje, likę perkelti į infekcinį korpusą. Jie yra brandaus amžiaus ir tai rizikos laipsnį didina iki maksimalaus, ypač dėl garbaus amžiaus žmonių, kurie yra reanimacijoje“, – sakė meras.

„Tikrai nenorėčiau nusiteikinėti dramatiškam, makabriškam scenarijui, bet matydami, kokia yra ta juodoji dinamika, turime nusiteikti pačiam blogiausiam. Suvokiame, kad tai dar – ne apogėjus, ne tas taškas, nuo kurio viskas pradės mažėti“ – pridūrė meras.

V. Grubliauskas teigia išgirdęs ligoninės vadovų signalą, jog čia likę mažiau nei dešimt palatų, tad Respublikinė ligoninė jau yra pasiruošusi priimti pacientus su COVID-19.

Jis pažymi, kad aprūpinant medikus apsaugos priemonėmis „jaučiamas pagerėjimas“, didesnės priemonių siuntos uostamiestis sulaukė šeštadienį, laukiama dar vienos siuntos ir sekmadienį, ligoninės turi rezervą mažiausiai dešimčiai dienų.