Lietuvoje

2020.03.29 18:29

Joniškio meras: rajone turime jau 8 koronaviruso atvejus

LRT.lt2020.03.29 18:29

Sekmadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyti 437 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Joniškio mero Vitalijaus Gailiaus turimais duomenimis, rajone iš viso fiksuojama jau 8 sergantys žmonės.

„Blogos naujienos ateina ir ne darbo dienomis. Deja, ankstesnis atvejis, apie kurį pranešėme dar penktadienį, pasitvirtino. O ką tik sulaukiau žinių, kad nustatytas jau 8 COVID-19 virusu užsikrėtęs asmuo Joniškio rajone“, – teigia Joniškio meras.

Tiesa, pasak V. Gailiaus, teigiama šios žinios pusė – infekuotas asmuo laikėsi iš kelionės grįžo dar kovo viduryje ir sąžiningai laikėsi saviizoliacijos taisyklių.

„Gerai tai, kad visuomenės sveikatos centro žiniomis, asmuo, grįžęs iš kelionės užsienyje, nuo kovo 13 d. sąžiningai laikėsi saviizoliacijos ir su niekuo per šį laikotarpį nekontaktavo“, – rašo Joniškio rajono vadovas.

V. Gailius dar kartą pakvietė visus saugoti save, saugoti savo artimuosius ir būti atsakingais ir pilietiškais.

Sveikatos apsaugos ministerija ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Taip pat primenama, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas. Kitaip tariant, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.