Lietuvoje

2020.03.29 16:27

Kauniečiai apie karantino pažeidėjus galės pranešti internetu

LRT.lt 2020.03.29 16:27

Lietuvoje pratęsus karantiną iki balandžio 13 dienos, policija fiksuoja didelį pažeidimų skaičių. Kol policijos ekipažai patruliuoja miestuose, Kauno policija piliečių prašo fiksuoti piktnaudžiavimo atvejus internetu.

Interneto svetainėje svarbu.kaunas.lt galima rasti ne tik atsakymus į klausimus apie koronavirusą, bet ir pranešinėti apie mieste pastebėtus galimus karantino tvarkos pažeidimus.

„Žmonės vis dar linkę būriuotis viešose vietose, miesto parkuose bei kitose žaliosiose erdvėse, ne visada paiso reikalavimų ir parduotuvėse. Jiems buvo primintos karantino sąlygos. Už pasikartojančius nusižengimus ar tyčinį karantino tvarkos nesilaikymą gali būti skiriamos atitinkamos baudos“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rimantas Vilimas.

R. Vilimas pripažino, kad įspėjimai ir paraginimai turi teigiamą poveikį. Dauguma juridinių asmenų iškart po įspėjimų nutraukė veiklą, kaip tai numato visoje šalyje vienodai galiojanti karantino tvarka.

Pranešime taip pat nurodoma, kad prie patruliuojančių pareigūnų prisijungė ir šauliai.

Nors Kauno miesto savivaldybė nurodo kol kas pasitelkianti žodinę prevenciją, tačiau primena, kad už karantino sąlygų pažeidimus skiriamos baudos fiziniams asmenims iki 560 Eur, o juridiniams – iki 3000 Eur.