Lietuvoje

2020.03.29 15:57

Ligoninės vadovas Janušonis: turime 5 užsikrėtusius pacientus, infekcija „praslydo“ nuo skubaus ligonio

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – antras koronaviruso atvejis medikui

Sekmadienį naujausis koronaviruso testavimo duomenys atskleidė, kad infekcija nustatyta Neurochirurgijos skyriuje gydytiems pacientams, vėliau ligoninės vadovas Vinsas Janušonis patvirtino – tokių ligonių penki.

Sekmadienio popietę Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vadovas Vinsas Janušonis surengė trumpąją spaudos konferenciją, kurioje pasidalino naujausisias tyrimų duomenimis.

Infekcija galėjo „praslysti“ nuo skubaus paciento

Ligoninės neurochirurgui koronavirusas nustatytas jau anksčiau. Manoma, kad jis galėjo užsikrėsti nuo paciento.

KUL vadovas pranešė apie dar penkis COVID-19 pacientus: spėja, kad virusas „praslydo“ su skubiu ligoniu

„Kaip jūs žinote buvo diagnozuota prieš dieną infekcija gydytojui, po to pradėjome tirti visus medikus ir pacientus, o pacientų, deja, bet 5 pacientai yra užsikrėtę. Galvojame, kad praslydo pacientas skubos tvarka, kada tiesiai važiuoja ant operacinio stalo, tai greičiausiai praslydo sergantis ir ta infekcija išplito“, – sakė V. Jaunušonis.

Pasak ligoninės vadovo, 3 pacientai yra sunkio būklės, tačiau tai nesusiję su koronaviruso infekcija, kiti 2 infekcijos nešiotojai yra gero būklės.

„Trys iš jų sunkios būklės, yra reanimacijos skyriuje, bet ne dėl koronaviruso, o dėl rimtų operacijų“, – sakė medikas.

V. Janušonio duomenimis, Klaipėdoje susirgusių medikų šiuo metu yra 15.

„10 skyrių uždarėme ne dėl infekcijos, bet todėl, kad iškėlėme kitus skyrius ir uždarėme planinius skyrius. Dėl koronaviruso infekcijos mes uždarėme vieną skyrių, dabar praktiškai uždarėme antrą skyrių“, – sakė V. Janušonis.

Pasak jo, medikų izoliacijoje yra 20 gydytojų ir 40 slaugytojų.

„Jie izoliavęsi yra dėl įvairių priežasčių, kas grįžo iš užsienio, patys izoliuojasi. Tai šią minutę turime tokį skaičių“, – sakė ligoninės vadovas.

V. Janušonis pasidžiaugė, kad ligoninę pasiekė nauja siunta apsaugos priemonių, kurių užtekti turėtų bent porai savaičių.

KUL vadovo teigimu, šeštadienį asmens mirtį nulėmė ne koronavuiruso infekcija, o kitos, sunkios gretutinės ligos, kurių pacientas turėjo itin daug.

„Apie dešimt sunkių gretutinių ligų turėjo, jos sunkios. Žinoma, infekcija nepadeda sveikti, nors bus traktuojama kaip dėl koronaviruso, tačiau tai nėra mirtis, kurią nulėmė ši infekcija“, – apie šeštadienį mirusį pacientą pasisakė V. Janušonis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – antras koronaviruso atvejis medikui

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje koronaviruso infekcija nustatyta klinikinės ir diagnostinės laboratorijos darbuotojai, patvirtino ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

Tai jau antrasis atvejis šioje įstaigoje, kai koronavirusas patvirtinamas medikui.

„Klinikinės laboratorijos darbuotoja antradienį pasiskundė, kad blogiau jaučiasi, ji buvo nušalinta nuo darbo. Nuo trečiadienio jai išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Vakar ji pasidarė tyrimą dėl COVID-19, tyrimas buvo teigiamas. Ji šiuo metu izoliavosi, jaučiasi neblogai, ji nepatenka į rizikos grupę“, – BNS sekmadienį sakė J. Sąlyga.

Pasak ligoninės vadovo, laborantė pastaruoju metu su pacientais nebendravo, turėjo kontaktų su dar keturiais darbuotojais – visi medikai šiuo metu izoliavęsi ir nedirba, jiems atliekami tyrimai. Medikė teigia nekontaktavusi su kitais kolegomis, darbe visą laiką sako buvusi su medicinine kauke.

„Infekcijos šaltinis labai neaiškus, lyg jos šeimoje prieš tai kažkas karščiavo. Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad užsikrėtimas yra ligoninės viduje. Bet galėjo ir parduotuvėje, ir autobuse užsikrėsti“, – tvirtino J. Sąlyga.

Mažiau nei prieš dvi savaites koronavirusas nustatytas Klaipėdos jūrininkų ligoninės kraujagyslių chirurgui, dėl to buvo uždarytas Kraujagyslių chirurgijos skyrius, izoliuota 12 pacientų ir per 50 ligoninės darbuotojų.

Pasak J. Sąlygos, pirmaisiais tyrimais medikams ir pacientams užkrato nenustatyta, pakartotiniai tyrimai daliai medikų atlikti, jų rezultatų dar laukiama – virusui nepasitvirtinus, bent dalis jų galės grįžti į darbą pirmadienį.

Jūrininkų ligoninė teikia aukščiausio lygio paslaugas miokardo infarkto ir insulto atvejais, tad joms nėra numatyta papildomų apsaugos priemonių medikams, kurios pirmiausia skiriamos infekcinėms ligoninėms. J. Sąlyga sako, kad situaciją kol kas gelbsti visuomeninės iniciatyvos ir privatus verslas, aukodami šias priemones.

„Dar turime į priekį kokiai savaitei, bet situacija yra bloga. Kalbu apie respiratorius, apie chalatus, apie kepures, akinius, kombinezonus, apavą. Tie dalykai svarbūs, jų neturėdami, mes galime sustoti. Ne kartą kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministerija, kad yra sudėtinga situacija, bet kol kas atsakymo neturime“, – sakė ligoninės vadovas.

Lietuvoje nustatyti 437 COVID-19 atvejai, septyni žmonės mirė, vienas pasveiko. Daugiau nei trisdešimt užsikrėtusiųjų koronavirusu – medikai.