Lietuvoje

2020.03.29 15:37

Iš LMS – nerimą keliančios žinios: kai kurių ligoninių vadovai priemonių turi, tačiau jų neduoda darbuotojams

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.29 15:37

Lietuvos medikų sąjūdžio vadovo pavaduotoja stebisi kai kurių ligoninių vadovų teiginiais, esą jų gydymo įstaigose užtenka apsaugos priemonių medikams.

Lietuvos medikų sąjūdžio vadovo pavaduotoja stebisi kai kurių ligoninių vadovų teiginiais, esą jų gydymo įstaigose užtenka apsaugos priemonių medikams.

Kaip kalbėdama LRT radijui pabrėžia Jurgita Sejonienė, vien faktas, kad šiuo metu šalyje karantinuota per pusę tūkstančio gydytojų, reiškia, kad jie nėra tinkamai apsaugoti.

„Yra ir sergančių gydytojų, taip pat tų, kurie užsikrėtė darbe. Mes labai tikimės, kad su šiomis didelėmis siuntomis situacija pagerės, tačiau įstaigų vadovai ir pats pasiruošimas ir žinojimas kaip elgtis dažnai kelia klausimų. Žinau, kad yra vadovų, kurie buvo aktyvūs ir sakė, kad tų priemonių trūksta, tačiau yra tokių įstaigų vadovų, kurie, tikrai aš nežinau, kieno čia politika ir kodėl tokia yra, bet neigti ir neduoti tų priemonių. Jeigu jų yra, tai neduoti tų priemonių darbuotojams. Na tai yra absurdas“, – LRT RADIJUI sakė J. Sejonienė.

Pasak jos, ilgą laiką buvo traktuojama, kad yra kelios ligoninės, kur gali būti medikų kontaktai su sergančiais koronavirusu.

„Dabar, kai turime tokią situaciją, kad yra plitimas visuomenėje, tai visos sveikatos priežiūros įstaigos turi būti vertinamos kaip tokios, kuriose gali būti kontraktai su tais pacientais“, – kalbėbo J. Sejonienė.

J. Sejonienė viliasi, kad su naująja apsaugos priemonių siunta padėtis pagerės.

Lietuvą pasiekė milijoninė apsaugos priemonių siunta

LRT.lt primena, kad sekmadienį Kauno oro uoste nusileido antrasis lėktuvas, gabenantis medikams skirtas apsaugos priemones.

Orlaivis iš Vokietijos Kaune nusileido 13.43 val., BNS informavo Lietuvos oro uostų atstovė Lina Beišinė.

Susisiekimo ministro patarėjos Aldonos Violetos Grinienės duomenimis, į Lietuvą pristatyta likusi šeštadienį atvykusios siuntos dalis: iš daugiau kaip 33,3 tūkst. apsauginių akinių šeštadienį atgabenta 28 tūkst. vienetų, sekmadienį – dar beveik 5,3 tūkstančio.

Iš 200 tūkst. respiratorių šeštadienį pristatyti 163 tūkst., sekmadienį – 37 tūkstančiai.

Taip pat sekmadienį atskraidinta didžioji dalis apsauginių pirštinių: iš 3 mln. porų šeštadienį atvyko 303 tūkst., o sekmadienį – beveik 2,7 mln. vienetų.

Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt