Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.29 11:16

Grubliauskas: įtampa didėja kone kas valandą

LRT.lt, BNS 2020.03.29 11:16

Sekmadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas nurodė, kad situacija Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl koronaviruso yra įtempta. „Situacija KUL kaista ir įtampa, jaučiant vis intensyvesnį COVID-19 viruso spaudimą, didėja kone kas valandą“, – teigia V. Grubliauskas.

V. Grubliauskas savo feisbuko paskyroje nurodė, kad didžiajai daliai Neurochirurginio skyriaus medikų koronaviruso tyrimo rezultatai buvo neigiami. Tačiau patvirtino, kad vienas koronaviruso atvejis patvirtintas Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

„KUL medikai įtaria, kad būtent šiame skyriuje (Neurochirurgijos) infekcija paplito nuo vieno iš ligonių (kuriems atliekamos būtinosios operacijos), užkrečiant kitus ligonius bei gydytojus, identifikuoti net penki jų, gulėję dviejose skirtingose palatos“, – rašo meras.

V. Grubliauskas nurodė, kad šiuo metu šis skyrius karantinuotas.

Jis taip pat priminė, kad šeštadienį Klaipėda gavo apsauginių priemonių paketą. „Vakar jau gautas spec. siuntinys (19.000 respiratorių, vienkartinės pirštinės ir kt.) iš Vilniaus, vyksta intensyvus galingojo tyrimų aparato pastatymo ir montavimo bei derinimo darbai ir jau netruks jis pradės savo darbą“, – nurodė meras.

„Keli pacientai yra nustatyti, kur dirbo gydytojas neurochirurgas“

„Yra keli atvejai, dar kai kuriuos tiksliname. Keli pacientai yra nustatyti, kur dirbo gydytojas neurochirurgas“, – BNS sekmadienio rytą sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Tikslaus skaičiaus jis sakė kol kas negalintis pasakyti, nes kai kuriems pacientams atliekami pakartotiniai tyrimai. Ligoninės neurochirurgui koronavirusas nustatytas jau anksčiau. Manoma, kad jis galėjo užsikrėsti nuo paciento.

„Mes galvojame, kad kadangi jie visi skubos tvarka operuoti, matyt, kad pakliuvo. Pacientams testų mes ir ne tik mes, bet jokioje ligoninėje visiems pacientams nedaro, ir neįmanoma to padaryti šiai dienai. Tai matyt, kad pakliuvo pacientas, iš kur mes to šaltinio nežinome“, – sakė ligoninės vadovas.

Šiuo metu yra gauti ir dalies personalo rezultatai, jie – neigiami.

„Mes kaip kartas tvarkome, ką perkelti, kur sutvarkyti, ką izoliuoti“, – sakė jis.

Šioje ligoninėje koronavirusas yra nustatytas iš viso penkiolikai darbuotojų, joje mirė du Akių ligų skyriuje gydyti sunkios būklės pacientai, kuriems taip pat nustatytas virusas.

Ligoninės vadovas sako, kad mirusieji pacientai sirgo daugybe lėtinių ligų.

Lietuvoje iš viso nustatyta 394 koronaviruso atvejai, nuo jo mirė septyni žmonės, vienas – pasveiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi