Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.29 10:58

Panevėžio ligoninės direktorius: pacientas užsikrėtė Lietuvoje, tokių įvykių bus ir daugiau

skyriaus medikų ir kitų pacientų teistai – neigiami; atnaujinta 19.32
LRT.lt 2020.03.29 10:58

Sekmadienį pranešama, kad užsikrėtimas COVID-19 buvo diagnozuotas dar vienam Panevėžio Respublikinės ligoninės pacientui.

Nurodoma, kad užsikrėtęs pacientas buvo gydytas Gastroenterologijos skyriuje. Patvirtinus šį užsikrėtimą, 15 pacientų buvo perkelti gydyti į kitus skyrius, o 13-os medikų mėginiai paimti tyrimams, šie žmonės išsiųsti namo saviizoliacijai.

Sekmadienio vakarą 50-ies žmonių testai – neigiami

Sekmadienio vakarą ligoninė pranešė gavusi visų skyriaus medicinos darbuotojų ir šio skyriaus pacientų koronaviruso testų atsakymus: visi 50 testų – neigiami.

„Paciento būklė nėra sunki, ji vidutinio sunkumo, sunkumų gydant pacientą ji nesudaro“, – pabrėžė Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas. Vidutinio amžiaus pacientas gulėjo vienvietėje palatoje, todėl kitų pacientų užsikrėtimo rizika yra nedidelė.

Į ligoninę pacientas atvyko kovo 26 dieną, nejautė jokių su COVID-19 susijusių simptomų, nėra lankęsis užsienio šalyse, o COVID-19 užsikrėtė niekur neišvykęs iš Lietuvos. Tai reiškia, kad užsikrėtimas yra klasterinis, bet kur įvyko užsikrėtimas, nustatyti yra „pakankamai sunku“.

Pacientas į ligoninę kreipėsi dėl kitų susirgimų, bet po maždaug paros jam buvo nustatytas užsikrėtimas COVID-19 ir jis izoliuotas.

Panevėžio ligoninės direktorius apie šalyje užsikrėtusį pacientą: panašu, kad tokių įvykių dažnės

Ligoninės skyrius, kur gulėjo pacientas ir su juo dirbę medikai taip pat yra izoliuoti. Atliekami 14 medikų ir 14 pacientų mėginių tyrimai, ligoninės patalpos buvo dezinfekuotos. Tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti sekmadienio pavakarę.

„Panašu, kad tokių įvykių dažnės Lietuvoje“, – sakė A. Skorupskas, pabrėždamas, kad virusas jau plinta šalyje, o daug žmonių nesilaiko būtinų saugos reikalavimų.

„Šiam etape labai svarbi ne tik medikų pagalba, bet ir visuomenės pagalba. Kiekvieną dieną važiuodami į darbą matome, kad dalis visuomenės, mažoji dalis, nesilaiko saugos – nedėvi kaukių, būriuojasi. Labai labai visos medikų bendruomenės vardu prašytume, gerbiamieji, pagalvokite ne vien apie save, bet ir apie tuos, kurie jus supa“, – sakė A. Skorupskas.

Jis taip pat pabrėžė, kad koronaviruso simptomai dažniausiai imami jausti po 4–5 dienų, o ligą lengvai perneša jauni žmonės: „šioje fazėje gali būti taip, kad visi gali tapti nešiotojais“.

Anot jo, nuo pirmadienio planuojama dėl užsikrėtimo koronavirusu tikrinti visus ligoninės darbuotojus, pradedant nuo didžiausią užsikrėtimo riziką turinčių skyrių.

„Pacientus testuoti visų šiuo metu galbūt būtų ir netikslinga, bet įtartinus pacientus su menkiausia rizika tikrai testuosime visus“, – sakė A. Skorupskas.

Šiandien ligoninės karantino skyriuje gydomi 6 COVID-19 užsikrėtę asmenys, 4 iš jų būklė yra lengva, jie laukia pakartotinių tyrimų atsakymų, kad galėtų išvykti namo. Kiti 2 pacientų simptomai yra vidutiniai, jie karščiuoja, jaučia galvos skausmą, kaulų ir raumenų maudimą, bet jiems nereikalinga pagalba kvėpuojant.

„9 pacientai yra gydomi ambulatoriškai namuose saviizoliacijoje, pasirašę. Jų būklė lengva, problemų jokių nesudaro“, – A. Skorupskas apibūdino padėtį Panevėžio apskrityje.

Taip pat buvo gauti anksčiau į namus saviizoliacijai išsiųstų 51 darbuotojų mėginių pakartotinių tyrimų rezultatai, kurie nerodo užsikrėtimo. Šie medikai buvo tirti dėl COVID-19, kai į ligoninį buvo paguldytas iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) grįžęs koronavirusu užsikrėtęs vyras, kuris ligoninėje mirė. Minėtas ligoninės personalas nuo pirmadienio grįžta į darbą.

Ligoninę taip pat pasiekė apsaugos priemonių siunta. „Kitas krovinys laukiamas šiandien naktį, tai bus mūsų ambasadorės Pekine pirkinys, kai įsigijo 5 ligoninės, tai irgi didelis pirkinys“, – sakė A. Skorupskas.

„Labai didelių problemų su apsaugos priemonėmis neturime, bet situacijai keičiantis gali būti įvairiai“, – sakė ligoninės vadovas.

Pasak jo, ligoninės darbas dėl šios situacijas nesutriko.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, sekmadienio rytą Lietuvoje yra patvirtinti 437 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami, sekmadienio rytą praneša Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 437, per šešadienio dieną ištirti 1524 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 8424 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23