Lietuvoje

2020.03.29 07:42

Į Lietuvą veršis šaltis: sulauksime sniego, stiprės vėjas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.03.29 07:42

Šeštadienį vyravę gražūs ir šilti orai permainingai keisis – sekmadienį atvės, dangus apniuks, o per šalį slinks mišrūs krituliai, LRT RADIJUI sako Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas.

Sekmadienio diena bus debesuota. Pirmoje dienos pusėje daugiau pragiedrulių pietrytinėje Lietuvos dalyje. Po pietų pradės giedrėti ties šiaurės vakariniais rajonais. Per šalį slinks krituliai, iki vakaro jie pasieks ir pietrytinius rajonus. Iš pradžių lis, tačiau lietų greitai keis šlapdriba, sniegas. Tiesa, krituliai nebus labai gausūs. Gausesni jie bus pietvakariniuose rajonuose.

Į mūsų šalį veršis šaltis. Dieną temperatūra jau kils nedaug – iki 2–7 laipsnių šilumos. Pietrytiniuose rajonuose dar galima sulaukti iki 8–9 laipsnių šilumos. Su šalčiu taip pat stiprės vėjas, gūsiai daugelyje rajonų sieks 15–18 m/s. Vakare temperatūra kris žemiau 0 laipsnių ir didesnėje šalies dalyje pradės formuotis plikledis.

Pirmadienio, antradienio orai bus gana panašūs. Naktys – giedresnės, dienomis – daugiau debesų. Tai vienose, tai kitose vietovėse trumpai pasnigs, tačiau krituliai tikrai neapims didesnės šalies dalies. Naktimis temperatūra kris iki 2–7 laipsnių šalčio. Dienomis jau kils iki 2–6 laipsnių šilumos.

Trečiadienis taip pat bus panašus, bet bus daugiau kritulių. Panašu, kad šiek tiek šiltesni orai mus pasieks ketvirtadienį.