Lietuvoje

2020.03.28 20:36

Prabilo apie medikų padėtį Alytaus rajone: už karantiną nemoka, respiratoriai naudojami pakartotinai

Augustinas Šemelis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.28 20:36

Alytaus rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikė LRT papasakojo, kad ji ir kiti stoties darbuotojai, turėję kontaktą su koronavirusu užsikrėtusia kolege, yra siunčiami į privalomą karantiną, tačiau prieš tai turėjo pasirašyti dokumentą, kad darbo užmokestis už tą laikotarpį jiems nebus mokamas.

Be to, stoties medikams po iškvietimų esą nurodoma respiratorius saugoti maišeliuose ir naudoti pakartotinai. Alytaus rajono greitosios pagalbos stoties vadovas tikina, kad darbo kodekso laikosi ir jokių neteisėtų nurodymų neduoda.

Alytaus rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikei nustačius koronavirusą, turėję kontaktą jos kolegos išsiųsti į keturiolikos dienų karantiną. Viena iš šių medikų, sutikusi kalbėti anonimiškai, pasakoja, kad prieš išsiunčiant į karantiną, jie turėjo pasirašyti dokumentą, nurodantį, jog per karantiną algos negaus.

Medikų padėtis Alytaus rajone: už karantiną nemoka, o respiratorius reikia naudoti pakartotinai?

„Mums davė pasirašyti sutartį iš Visuomenės sveikatos centro, kad esame supažindinti su saviizoliacija, ir pateikė lapą, kuriame buvo toks įdomus įrašas – direktoriaus įsakymas, jog mes esame nušalinti nuo darbo 14 dienų arba kol bus tyrimo atsakymai, tol mums už tas dienas nemokės pinigų“, – sako LRT TELEVIZIJOS kalbinta medikė.

Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius teigia, kad vadovaujasi darbo kodeksu. Išsiųstieji į karantiną, pasak direktoriaus, galės kreiptis dėl nedarbingumo išmokos.

„Tam yra juristai. Pasirašė – pakeisime. jeigu ten kas nors blogai. Supraskite, kad viskas yra kuriama šioje dienoje, viskas keičiasi, pataisysime, jei kažkur suklydome. Aš čia nematau kokios nors problemos. Mes tikrai nedarysime, kad žmonėms būtų blogiau“, – tikina Alytaus rajono greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Aleksandras Bružas.

„Mums iš pradžių davė rašytis lapus, o tik paskui leido eiti darytis tyrimų“, – teigia kalbinta medikė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tokio elgesio sako nesuprantantis, nes gydymo įstaigos už į karantiną išeinančius darbuotojus pinigų esą nepraranda.

„Taip neturi būti. Ne kartą sakėme, kad įstaigos pinigų nepraras, todėl nelabai suprantu, kam darbuotojus reikia leisti į prastovas ar neapmokamas atostogas“, – stebisi ministras.

Ta pati Alytaus rajono medikė atsiuntė nuotrauką, kur plastikiniuose maišeliuose – respiratoriai. Medikė teigia, kad net ir po kontakto su galimai užsikrėtusiais koronavirusu, medikams nurodyta respiratorius supakuoti į maišelius ir vėliau naudoti pakartotinai.

„Nesąmonė. Jeigu tai daro, tai ji blogai daro, bet niekas to neverčia ir niekas to nedaro. Neklausykime, ką žmonės sako. Ką aš žinau, kur ta nuotrauka padaryta, arba ta nuotrauka sumontuota“, – atkerta A. Bružas.

LRT gautame laiške, skirtame Alytaus rajono greitosios pagalbos medicinos stoties medikams, nurodama panaudotus respiratorius dezinfekuoti ir maišelyje parsivežti, kaip rašoma, kitiems kartams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.