Lietuvoje

2020.03.28 16:07

Šimašius: COVID-19 testus galės atlikti ir privačios laboratorijos

LRT.lt2020.03.28 16:07

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šeštadienį socialiniame tinkle pranešė, kad nuo šiol COVID-19 testus gali atlikti ir privačios laboratorijos. Su tuo, anot jo, sutiko sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Daugiau testavimo. Pagaliau vakar sveikatos apsaugos ministras sutiko, kad COVID-19 testus gali atlikti ir privačios laboratorijos. Čia žiauriai svarbu, nes jau bene savaitę tai buvo didžiausias butelio kaklelis tyrimuose. Greičiausiai dėl jo mums mobiliuosiuose punktuose nebuvo leidžiama imti daugiau mėginių, o atsakymų apie rezultatus žmonės laukia kelias dienas. Belstasi tris savaites, bet geriau dabar, negu niekada. Tikiuosi, kad ir kiti užstrigimai, kuriuos vakar perdaviau Premjerui ir ministrui (20 iš viso), išjudės“, – savo socialinėje paskyroje rašo sostinės meras.

R. Šimašius pabrėžia, kad be pakankamo testavimo nėra šansų nei užkirsti kelią ligos plitimui, nei apsaugoti mūsų medikus.

„Asmeninės apsaugos priemonės. Labai gera matyti tą siuntą su asmeninėmis apsaugos priemonėmis šiandien nusileidusią Kaune. Sveikinu, kas prie to prisidėjo. Kaip tai yra aktualu visiems, iliustruoja ir faktas, kad pagal vakarykštį medikų prašymą mes iš Vilniaus užpirktų ir kitaip gautų priemonių dalį paskolinome Kauno universitetinėms klinikoms – 400 skydų ir 300 ffp2 respiratorių (iš tų 22 000, kuriuos gavome užvakar, daliname ir įstaigoms Vilniuje, ir netgi kitur)“, – komentuoja meras.

Jo aiškinimu, būtina didinti sveikatos sistemos pajėgumus: „Tie pajėgumai eitų šuniui ant uodegos (deja, ir eina, nemaža dalimi), kai trūksta asmeninių apsaugos priemonių jiems.“

Kaip teigia R. Šimašius, jau yra testuojamos elektroninės kontrolės priemonės.

„Laukiame iš SAM nurodymų, kokioms grupėms dabar taikyti (kol kas išbandyta tik su savanoriais). Liks ir fizinė kontrolė. Mūsų įmonės „Susisiekimo paslaugos“ kontrolieriai dabar turi kitą funkciją – pasirinktais maršrutais atvažiuoja prie namų, paskambina saviizoliacijoje esančiam žmogui ir paprašo, kad šis pamojuotų per balkoną. Susimojuokim.

Neužmirškim – saugokime savo artimuosius ir save, su artimaisiais bendraukime, bet šiuo metu nesusitikinėkime ir visada dėkokime mūsų gydytojams ir kitiems, kurie dirba šioje kovoje“, – sako Vilniaus meras.