Lietuvoje

2020.03.28 15:46

Po pobūvio Mažeikiuose – trys apsikrėtusieji koronavirusu, meras kaltina žmonių abejingumą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.28 15:46

Mažeikiuose nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai. Apie tai šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė Mažeikių rajono meras Vidmantas Macevičius. Anot jo, visi trys nustatyti atvejai yra susiję.

„Kaip matome, situacija keičiasi ne dienomis, o tiesiog valandomis. Jeigu vakar atsisveikinome palinkėję gražios dienos ir paprašę laikytis saviizoliacijos reikalavimų, tai šiandien turime jau tris atvejus. Visi trys atvejai yra susiję“, – sakė V. Macevičius.

Meras pasakojo, kad iš Jungtinės Karalystės grįžęs mažeikiškis suorganizavo pobūvį ir būtent šiame pobūvyje buvę trys žmonės yra apsikrėtę koronavirusu.

„Situacijos suvaldymas didžiąja dalimi priklauso nuo mūsų pačių, jeigu mes laikysimės reikalavimų <....>, turėsime minimalių nuostolių“, – kalbėjo Mažeikių meras.

Kaip teigė V. Macevičius, vienas iš trijų užsikrėtusių asmenų gyvena individualiame name, visa šio asmens šeima pasitikrino dėl koronaviruso ir saviizoliavosi. Pats užsikrėtęs asmuo šiuo metu yra ligoninėje.

Kiti du atvejai – vyras ir žmona. Jie laikosi saviizoliacijos, kaip sakė meras, buvo išsiųsta brigada dezinfekuoti laiptinės, kurioje pora gyvena.

Kaip sakė savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovė Laima Nagienė, visi užsikrėtusieji patys nusprendė pasitikrinti. Anot jos, su šiais asmenimis jau kontaktuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. L. Nagienė taip pat pabrėžė, kad visi, kurie bendravo su užsikrėtusiais asmenimis, privalo izoliuotis 14 dienų.

„Būkime atidūs, būkime pakantūs, laikykimės reikalavimų, nes mes negyvename saloje. Kaip rodo šis atvejis, užsikrėtė žmonės dėl savo abejingumo ir tvarkos nesilaikymo. Visi galvoja, kad kažkas kitas gali susirgti, bet ne aš. Keiskime šią nuostatą ir laikykimės nuostatos, kad viruso nešiotojai yra aplinkui“, – sakė Mažeikių meras.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23