Lietuvoje

2020.03.28 16:45

Slaugos ligoninės priverstos išrašyti dalį pacientų, tačiau kai kurių jų artimieji atsisako pasiimti į namus

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.28 16:45

Slaugos ligoninės priverstos išrašyti dalį pacientų. Sveikatos apsaugos ministras nurodė, kad karantino metu tokios įstaigos turės atstoti laikinai uždarytas reabilitacijos ligonines. Tačiau ne visus išrašomus pacientus artimieji turi galimybę slaugyti namuose, tad juos prašoma priimti į socialinės globos įstaigas. Šių vadovai sako, kad tokių galimybių nėra, nes įstaigos ir taip jau perpildytos.

Šiuo metu Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje per 240 pacientų. Tačiau dalis jų privalės iš čia išvykti. Slaugos ligoninės turi priimti pacientus po operacijų, traumų, insultų, reabilitacijai. Reabilitacijos įstaigos dėl karantino jų nebepriima. Slaugos ligoninės jau dabar svarsto kaip atlaisvinti vietas, nes jų bene visada trūksta.

„Konsiliumo būdu, įvertindami jų būklę ir matydami, kad jiems esamomis galimybėmis užtenka ir ambulatorinės slaugos, mes tausojančiu režimu, kaip aš juokauju, kalbamės su namiškiais ir labai gražiai prašom pagal esamas galimybes pasiimti į namus“, – sako Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovė Violeta Grigienė.

Nors kai kurie sutiko artimuosius pasiimti į namus, tačiau yra ir atsisakančių tą daryti.

„Gydytoja išgirdo ir tokių pasipiktinimų, susierzinimų, palinkėjimų, kad tikrai mes jų neimsim ir tegul jie ten užsikrečia ir suserga ir dar, neduok Dieve, išeina Anapilin, kad šito net negali būti. Jie patys karantinuoti, ta prasme dirba nuotoliniu būdu ir tikrai neims“, – komentuoja V. Grigienė.

Pasak Panevėžio slaugos ligoninės direktorės, dalis tokių pacientų galėtų būti perkelti į globos namus, tačiau dėl karantino jų priėmimas į tokias įstaigas sustabdytas. Vadovė ragina ir Vyriausybę bent laikinai atverti socialinės globos įstaigas. Vienos tokių įstaigų vadovas sako, kad šiuo metu tai būtų itin sudėtinga – laisvų vietų nėra.

Algimanto Bandzos socialinių paslaugų centro direktorius Sigitas Juodzevičius teigė, kad reikėtų imtis visų atsargumo priemonių, kad iš išorės atėjęs žmogus būtų iš tiesų saugus.

Sveikatos apsaugos ministras sako, kad dabar prie pokyčių tenka prisitaikyti visiems.

„Supraskim, kad visi pasikeitimai yra pasirengimas situacijai, kuomet pacientų srautas augs. Sutikime, kada ateis diena x, kai skaičius pradės augti intensyviai, ne laikas bus ruoštis ir juos išrašinėti. Įstaigos ruošiasi sudėtingam scenarijui, kad, pradėjus plisti užkratui, galėtų efektyviai suteikti pagalbą“, – sakė A. Veryga.

Kai kurie socialinės globos įstaigų vadovai kaip išeitį siūlo teikti paslaugas namuose. Taip esą nebūtų užimta fizinė vieta globos įstaigoje, o slaugos reikalaujantis žmogus grįžtų į savo aplinką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.