Lietuvoje

2020.03.28 07:27

NVSC specialistė: užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje – 358, tarp jų – apie 30 susirgusių medikų

atnaujinta 07.55
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.28 07:27

Šeštadienio rytą užfiksuoti 358 susirgusiųjų koronavirusu, LRT RADIJUI sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Daiva Razmuvienė. Tarp jų – apie 30 susirgusių medikų.

„Yra apie 30 susirgusių medikų Lietuvoje, tai nuo visų susirgusių sudaro apie 8 proc. Jei žiūrint į kitų šalių patirtį, jų pateiktą informaciją, tai priklausant nuo susirgusiųjų skaičiaus, medikų susirgimai sudaro nuo 10 iki 25 proc.

Aišku, mūsų sergamumas dar tik kyla, tik didėja į tą kalną“, – teigia Užkrečiamųjų ligų skyriaus vyriausioji specialistė, epidemiologė D. Razmuvienė.

Dėl tokios situacijos Sveikatos apsaugos ministras išleido naują sprendimą, kuriuo savivaldybės įpareigotos įvertinti situaciją ir paskirti vieną gydymo įstaigą, kurioje medikai galėtų profilaktiškai atlikti tyrimus, tvirtina D. Razmuvienė.

Anot NVSC specialistės, atliekamų tyrimų daugėja – penktadienio duomenimis yra atlikta virš 5 tūkst. tyrimų, tarp jų – ir nemažas skaičius medikų. D. Razmuvienė informuoja, kad šiuo metu saviizoliacijoje yra virš 500 medikų, jiems visiems daromi tyrimai.

Epidemiologė sako, kad gydymo įstaigos turėtų teikti informaciją apie savo poreikius, kadangi visos bus aprūpinamos palaipsniui. Šiuo metu, tvirtina ji, prioritetas skiriamas toms ligoninėms, kuriose yra daugiau užsikrėtusiųjų koronavirusu, kuriose medikų krūvis yra didesnis.

Tačiau visomis reikalingomis priemonėmis bus aprūpinamos ir visos kitos gydymo įstaigos, priduria D. Razmuvienė.

Šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti 358 koronaviruso atvejai, tačiau dienos eigoje šis skaičius keisis.

„Lyginant su praėjusia diena ir ankstesnėmis dienomis, galime pasakyti, kad ištirtų patvirtintų (užsikrėtimų koronavirusu – LRT.lt) skaičius didėja ir auga, tačiau auga ir tiriamųjų skaičius“, – kalba D. Razmuvienė.

Anot NVSC specialistės, ketvirtadienį buvo ištirta virš 800 ėminių, penktadienį – 1 tūkst. 300. D. Razmuvienė pabrėžia, kad šiuo metu koronavirusas visuomenėje plinta, tam, kad žmogus užsikrėstų, nereikia išvykti į užsienį. Tokį plitimą lemia saviizoliacijos ir karantino nesilaikymas, artimi kontaktai šeimoje, todėl didinant tyrimų apimtis didės ir užsikrėtimų skaičius, sako D. Razmuvienė.