Lietuvoje

2020.03.28 06:37

Į Lietuvą atgabenta dalis Kinijoje pirktų medicininių apsaugos priemonių

atnaujinta 11.44
BNS 2020.03.28 06:37

Šeštadienį į Kauno oro uostą atgabentas medicininių apsaugos priemonių krovinys. Orlaivis su kroviniu Kaune nusileido 11.32 val.

„Ten yra 200 tūkst. apsaugos kaukių, yra vienkartinių pirštinių ir kitų apsaugos priemonių, antbačių“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Jo teigimu, gautos priemonės iškart bus išdalytos ir išvežtos į penkias vadinamąsias strategines ligonines, kurios daugiausia susiduria su užsikrėtusiais koronavirusu žmonėmis. Dalis priemonių bus skirta savivaldybėms, kur veikia mobilieji punktai.

Viceministro teigimu, vėliau laukiama dar kelių lėktuvų su likusia užsakytos siuntos dalimi.

„Kiekvieną dieną leisis lėktuvai“, – teigė A. Šešelgis.

Premjeras Saulius Skvernelis savo „Facebook: paskyroje paskelbė, kad lėktuvas iš Frankfurto Hano oro uosto jau pakilo. Jame – apie 3 mln. porų apsauginių pirštinių, 200 tūkst. respiratorių FFP2 ir apie 33 tūkst. apsauginių akinių. Po kelių valandų jis nusileis Kaune.

„Visos atgabentos priemonės turi būti nedelsiant paskirstytos po gydymo įstaigas. Visų pirma jos bus vežamos toms ligoninėms, kuriose šiuo metu gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės, taip pat – greitosios medicinos pagalbos stotims. Tada – visoms kitoms gydymo įstaigoms.

Tai dar ne pabaiga. Čia tik dalis apsaugos priemonių, kurias esame užsakę. Kitos siuntos turėtų atkeliauti per artimiausias dienas“, – tvirtino S. Skvernelis.

Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų.