Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 23:00

Karantino laikotarpiu lietuviai rado ramybės kampelį – izoliuotis skuba į Nidą

Saviizoliacija ir karantinas – kurorte, mėgaujantis pušų oru ir jūros vaizdais.

Neringoje akivaizdžiai daugiau žmonių nei įprasta šiam laikui. Neringiškiai atvykėlių nelaukia – bijo atvežtino koronaviruso. O ir pajėgumai – žiemos sezono, budi vos dvi greitosios medicinos pagalbos brigados.

„Daugiau, daugiau [atvažiuoja]. Tikrai mes tankiai atvažiuojam, žiauriai daugiau. Bet jie daugiau užsidarę, nevaikšto, nėra būriai, eina tarpais, po valandą, po dvi, vieni išeina, kiti išeina. Pagal tą namą, kur mes gyvenam, tikrai mašinų daug, sausio mėnesį buvom, gal dvi mašinos, dabar – dešimt“, – pasakoja kaunietis Albertas.

Sostinę į pajūrį iškeitė ir vilnietis Kristupas.

„Pasirinkom taip galima sakyt saviizoliacijai, kadangi čia dalis šeimos, tai taip kažkaip sugalvojom, kad gal geriau negu sostinėje. Kiek su vietiniais bendraujam, tai sako visi, iš esmės vietiniai ir grįžo, kas iš užsienių, kas iš sostinės, kas ir Kauno, iš Klaipėdos kažkiek, visi po savo namelius“, – nurodo vilnietis.

Vidurdienį pačioje Nidoje – tuštoka, kiek daugiau žmonių miške, vaikšto pamariu, prie jūros. Tačiau retas jų – su kauke.

„Žmonės vaikšto, galvoja, kad gražus oras, gamta, tai ir atvažiuoja iš kitų miestų“, – teigia klaipėdietis Mykolas. Tačiau pats pripažįsta, kad su medicinine kauke jaučiasi saugiau.

Vietiniai neringiškiai atvykėlių, kurie karantiną painioja su atostogomis, banga nesidžiaugia ir bijo atvežtinio koronaviruso.

„Ką darysi, nu ką darysi. Aš tai stengiuos apsisaugot“, – sako nidiškis Povilas.

„Nė vienas nenori nieko matyt šalia savęs arčiau, tai aš tik visų prašau, ką jau darysi, kol neuždrausta, savivaldybėj, Taryboj buvo svarstymų galbūt net pakelt įvažiavimo rinkliavą iki 500 eurų, tada ko gero mes čia nebematytume nieko“, – aiškina Neringos meras Darius Jasaitis.

Tačiau vis tik daugiausia čia suvažiavo tie, kurie turi butus, yra deklaravę Neringoje gyvenamąją vietą.

Meras atvykėlius įspėja: Neringoje – ne sezonas ir ištekliai yra riboti. Dirba tik dvi greitosios medicinos pagalbos brigados, maisto prekės – laikinoje parduotuvėje, į kurią visus produktus reikia atplukdyti iš žemyninės dalies.

„Nelaimės atveju stengiamės laikytis ir visų saugumo priemonių, bet jei pramogaujant kažkas atsitiks, greitoji gali būti ir po paros“, – pabrėžia meras.

Tiesa, kurorto meras įžvelgia ir galimų pliusų: pasibaigus karantinui, galbūt lietuviai vasaros poilsiui rinksis savus kraštus.

„Jeigu iki birželio 20 tai tęsis, tada mums bus katastrofa ekonomine prasme, bet jeigu 20 baigsis, mano asmenine nuomone, mes nepulsim į autobusus, neskrisim kažkur tiek laiko vis tiek dideliam būry susispaudus bus įkalta į galvą, kad pavojinga. O tai reiškia pajūriui labai geras žinias, kad mes – vietinis turizmas – latviai, jeigu sienos atsidarys, arba lietuviai mūsų tikrai važiuos prie jūros“, – tikisi D. Jasaitis.

Viešbučiai ne sezono metu neveikia, apgyvendimo paslaugas teikti uždrausta, išskyrus privalomam karantinavimui.

Panorama. Pasaulis kol kas pralaimi kovą koronavirusui: Italija kenčia rekordinį aukų skaičių, JAV – daugiausiai atvejų turinti valstybė
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi