Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 20:12

Pačios medicinos įstaigos spręs, kaip dažnai dėl koronaviruso tikrinsis gydytojai

LRT.lt 2020.03.27 20:12

Pačios gydymo įstaigos, įvertinusios savo specifiką ir galimas rizikas, turės apsispręsti, kokiu dažnumu sveikatos priežiūros specialistus tikrinti profilaktiškai, nurodoma pranešime spaudai.

Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad jaučiantieji net menkiausius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus turėtų būti tiriami nedelsiant.

Penktadienį šį sprendimą pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Sprendimas profilaktiškai testuoti visus sveikatos priežiūros specialistus priimtas kovo 23 d.

Ministro nuomone, pačios medicinos įstaigos ir jose dirbantys žmonės geriausiai gali įvertinti rizikas ir poreikius dėl to sprendimų priėmimas ir yra paliekamas joms.

Pasak ministro, tai, kad gydymo įstaigose daugėja užsikrėtusių medikų, kelia rimtą nerimą.

„Sveikatos priežiūros specialistai yra tie žmonės, kurių kiekvieno žinios ir kompetencija, įgūdžiai, šiuo metu yra aukso vertės. Dedame visas pastangas, kad užtikrintume galimybes tikrintis visiems specialistams“, – sako ministras A. Veryga.

Pirmumo teisė, tiriant sveikatos priežiūros specialistus, turėtų būti teikiama greitosios medicinos pagalbos stočių, gydymo įstaigų skubiosios pagalbos skyrių, taip pat infekcinių ligų skyrių darbuotojų tyrimams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi