Lietuvoje

2020.03.27 19:19

Tarp naujų 13 koronaviruso atvejų – medikas, užsikrėtęs kontaktiniu būdu

medikas operavo vaiką ir Santaros klinikose; savivaldybės praneša apie naujausiuos atvejus; atnaujinta 21.18
LRT.lt, ELTA2020.03.27 19:19

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, penktadienį vakare patvirtinti dar 13 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų. Tarp užsikrėtusiųjų – vienas medikas, užsikrėtęs kontaktiniu būdu.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) portalui LRT.lt patvirtino, užsikrėtęs medikas dirba Vilniuje esančioje Žalgirio klinikoje. Manoma, kad jis galėjo apsikrėsti nuo kolegos, kuriam virusas nustatytas anksčiau šią savaitę.

Portalas delfi.lt praneša, kad medikas, kuriam diagnozuotas koronavirusas, atliko operaciją vaikui ir Santaros klinikose.

Su šiuo mediku komandoje dirbę kolegos išsiųsti į saviizoliaciją. Vaikas, kuriam atlikta operacija, koronavirusu neužsikrėtė.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 358, kovo 27 d. 9 val. duomenimis iki šiol iš viso ištirti 5495 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai, o mobiliuose punktuose tyrimus atlikę asmenys bus informuoti apie savo tyrimo rezultatus.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, t. y. maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Klaipėdos rajono meras: vienas pacientas į ligoninę išgabentas iš daugiabučio

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas su visuomene pasidalino žinia, kurioje teigia, kad rajone fiksuotas jau 11-tas infekcijos atvejis.

„Klaipėdos rajone – 11 koronaviruso atvejis. Asmeniui prieš kurį laiką paimtas mėginys mobiliajame koronaviruso patikros punkte Klaipėdoje.Teigiamas atsakymas gautas prieš pora valandų, o žmogus iš savo namų išvežtas į ligoninę“, – rašo politikas.

Mero teigimu, šiuo metu atliekamos visos tokiems atvejams numatytos procedūros – sveikatos specialistai jau pradėjo tyrimą, kokius kontaktus ir su kuo turėjo šis asmuo.

„Kadangi pacientas išgabentas iš vieno Gargždų daugiabučio, čia įsijungia mūsų saugumo protokolai. Jau dabar į vietą vyksta įmonė, kuri atliks visos laiptinės dezinfekciją. Policijos pareigūnai įspėja gyventojus apie atliekamą dezinfekciją“, – tvirtina Klaipėdos rajono meras.

Grubliauskas pasidžiaugė naujai gautu koronaviruso tyrimus atliekančiu aparatu

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas penktadienio vakarą informavo, kad buvo gautas ilgai lauktas koronaviruso tyrimus atliekantis galingas aparatas, leisiantis tirti iki 1000 mėginių per parą.

Kartu uostamiesčio meras pasidalino žinia, kad penktadienį buvo patikrinti visi trijų atplaukusių keltų keleiviai bei beveik visi laikinai viešbučiuose izoliuoti pacientai.

„Šiandien ne tik kad patikrinti visi visų trijų keltų keleiviai, bet ir beveik visi viešbučiuose laikinai izoliuoti pacientai, o rytoj mėginiai bus paimti likusiai mažai grupei laukiančiųjų ir tie, kurie turi sąlygas saugiai ir griežtai saviizoliacijai, jau rytoj išvyks į tas vietas. Tai gerokai palengvins naštą Klaipėdai, lieka tikėtis, kad tikrai niekam nepritrūks sąmoningumo ir atsakomybės griežtai laikysis saviizoliacijos sąlygų“, – feisbuke rašė V. Grubliauskas.

Meras taip pat išreiškė viltį, kad bus rasti sprendimai dėl greitesnio paimtų mėginių ištyrimo.

„Tokiai spartai kol kas pilna apimtimi nėra pasiruošusios mėginius tiriančios laboratorijos Lietuvoje, nes vien 600 mėginių, paimtų Klaipėdoje (laivuose) dar tebėra saugiai saugomi, tačiau saugojimo laikas gana ribotas. Tikimės, kad SAM ras sprendimą ir kažkuri laboratorija priims šiuos mėginius ir ištirs juos kuo greičiau, nes KUL laboratorija jau kurį laiką dirba 24/7, 100 proc. pajėgumu“, – teigė V. Grubliauskas.

Jis pasidžiaugė ir gautuoju nauju tyrimų aparatu.

„Geroji žinia yra ir ta, kad pagaliau Klaipėdą pasiekė galingasis tyrimų aparatas, leisiantis tirti iki 1000 mėginių per parą, tačiau kiek truks pajungimo ir paleidimo darbai, atsakyti gali tik specialistai, bet tai – „auksinės“ viltingo laukimo valandos“, – rašė V. Grubliauskas.

Klaipėdos miesto mero teigimu, šeštadienį uostamiestyje laukiama keturių keltų.

„Bet jau nuo rytojaus tikrinami bus tik identifikuojamus simptomus turintys keleiviai, tad tikėtina, kad tai palengvins priešakinėse linijose esančių specialistų darbą, primenantį negailestingą kovą“, – pridūrė V. Grubliauskas.

Tauragės rajono meras: koronavirusu infekuotas asmuo apie diagnozę mums pranešė pats

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, penktadienį pranešęs apie pirmąjį koronaviruso atvejį mieste sako, kad infekuotas tauragiškis apie savo diagnozę savivaldybei pranešė pats.

„Žmogus labai atsakingai, norėdamas apsaugoti kitus ir save, bei kuo greičiau tai padaryti, pranešė mums pats. Mes iškart greit sureagavome: dar šiandien, tik gavus informaciją, tą laiptinę iškart dezinfekavome, kad visiems būtų ramiau. Tolimesnį tyrimą atlieka Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), kuris pagal visas rekomendacijas sukontaktuos su tuo žmogumi, ištirs ir prašys surašyti artimos arba tolimos rizikos asmenis“, – penktadienio vakarą savo feisbuko paskyroje vaizdo transliacijos metu sakė D. Kaminskas.

Tauragės rajono mero teigimu, NVSC atlieką tolimesnį tyrimą dėl artimos bei tolimos rizikos kontaktinių asmenų – šeimos narių, taip pat paciento lankytose vietose buvusių žmonių.

„Su tais žmonėmis, kurie galėjo su užsikrėtusiuoju turėti kontaktą, bus susisiekta privačiai – suteiktos rekomendacijos. Jeigu bus informacija apie tolimą riziką – tie duomenys, kur galimai tas asmuo galėjo lankytis, bus viešai paskelbta NVSC“, – patikino D. Kaminskas.

Anot D. Kaminsko, šis koronaviruso atvejis yra įvežtinis, o asmuo laikėsi saviizoliacijos.

„Pacientas ne ligoninėje – gydomas ambulatoriškai“, – pridūrė D. Kaminskas.

Mažeikiai prabilo taip pat apie pirmą atvejį

Apie pirmąją, tiesa, dar preliminarų atvejį patvritino ir Mažeikių savivaldybė.

„Preliminariais duomenimis, Mažeikių rajone patvirtintas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis“, – skelbiama miesto savivaldybės puslapyje socialiniame tinkle.

Pasak savivalkdybės, asmuo penktadienį išvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

„Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui atlikus epidemiologinį tyrimą, viešai teiktinus duomenis paskelbsime“, – skelbia savivaldybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.