Lietuvoje

2020.03.27 19:14

Šalies sienų kontrolės pagalbai pasitelkta daugiau karių

LRT.lt2020.03.27 19:14

Penktadienį Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduotis atliekančių Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių skaičius padidintas iki beveik 180-ties, nurodoma pranešime spaudai.

Pasak Lietuvos kariuomenės, tai padaryta siekiant sustiprinti medicininės-karantininės kontrolės vykdymą Lietuvos Respublikos pasienio užkardose.

„Aktyvavus papildomus pajėgumus, apie 180 KASP karių, keisdamiesi pamainomis budės oro uostuose Kaune ir Vilniuje, Jūrų uoste centriniame bei krovinių terminaluose Klaipėdoje, taip pat Kalvarijos, Lazdijų, Būtingės, Saločių, Smėlynės, Medininkų, Šalčininkų Raigardo, Kybartų ir Panemunės pasienio kontrolės punktuose ir sanitariniuose informaciniuose postuose“, - rašoma pranešime.

Lietuvos kariuomenė nurodo, kad užduotims su Valstybės sienos apsaugos pareigūnais (VSAT) ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NSVC) specialistais papildomai aktyvuoti kariai iš KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės (Alytus), Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės (Klaipėda) ir Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės (Vilnius).

Pagrindinė karių užduotis – pagalba VSAT pareigūnams organizuoti sanitarinių informacinių postų veiklą prie Lietuvos valstybės sienų. Kariai atlieka vykstančiųjų per valstybės sieną informavimą, profiliavimą ir registravimą.

O postuose, kur uždarytas judėjimas, kariai padeda VSAT pareigūnams užtikrinti sienos saugumą, kontroliuoja pasienio perėjimo punktus bei uždarytus kelius, informuoja gyventojus apie pasikeitusią tvarką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt