Lietuvoje

2020.03.27 17:54

Vilniaus medikai tiesia ranką: dėl koronaviruso likusi be gydytojų Ukmergė sulaukė penkių savanorių

pradėjo veikti mobilus patikros punktas
LRT.lt2020.03.27 17:54

Koronaviruso protrūkis Ukmergėje nesitraukia, penktadienį fiksuoti dar du nauji šios infekcijos atvejai, o išvakarėse į saviizoliavosi paskutinis Ukmergės ligoninėje dirbęs medikas.

Nebelikus medikų Ukmergėje – pagalba iš sostinės

Tiesa, rastas sprendimas – į miestą atvyksta penki medikai iš Vilniaus.

Kaip praneša Ukmergės rajono savivaldybė, pastiprinimo, kurio ypatingai šiuo metu reikia miesto gydymo įstaigai sulaukta iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės.

„Labai džiaugiamės, esame be galo dėkingi šiems profesionaliems, motyvuotiems ir atsakingiems gydytojams, kadangi jie, esant tokioms ekstremalioms sąlygoms, savanoriškai pasisiūlė atvykti ir rūpintis Ukmergės ligoninėje esančių pacientų sveikata ir gerove“, – padėka medikams pasiuntė vietos politikai.

Be to, savivaldybės administracijos vadovas Darius Varnas susisiekė su Lietuvos kariuomenės atstovais ir paprašė į Ukmergę komandiruoti karo mediką, galintį ir sugebantį dirbti esant ekstremaliai situacijai – koronaviruso (COVID-19) infekcijos protrūkiui.

Pradėti tikrinti saviizoliacijoje esantys medikai, atidarytas mobilus punktas

Penktadienį, kuomet mieste fiksuoti dar du nauji koronaviruso atvejai, pradėta ir saviizoliacijoje esančių medikų patikra.

Mieste taip pat pradėjo veikti ir mobilius koronaviruso patikros punktas. Nors pradžioje jis šiame mieste nebuvo numatytas, tačiau Ukmergei tapus bene rimčiausių šalyje infekcijos židiniu, nuspręsta tokį punktą įrengti greta miesto ligoninės.

„Nuo šiandien dėl koronaviruso tikrinami saviizoliacijoje esantys Ukmergės medikai. Laikinas patikros punktas įrengtas prie Ukmergės ligoninės“, – skelbia miesto savivaldybė.

Pagal iš anksto sudarytą sąrašą penktadienį suplanuotą patikrinti 40, šeštadienį – 60 žmonių ir dar keliasdešimt – sekmadienį.

„Penktadienį punktas dirbo iki 18 valandos, o šeštadienį ir sekmadienį – nuo 8 iki 20 valandos“, – teigiama savivaldybės žinioje visuomenei.

LRT.lt primena, kad Ukmergėje situacija dėl koronaviruso vis dar sudėtingiausia šalyje – iš viso nedideliame miestelyje užfiksuota jau 19 koronaviruso atvejų, 8 iš jų – medikai.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23