Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 17:47

Pinskuvienė dėl apsilankiusiųjų Ukmergėje širvintiškių ketina kreiptis į valdžią: prašys taikyti saviizoliaciją

LRT.lt 2020.03.27 17:47

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė penktadienį pareiškė, kad pasigedo centrinės valdžios ryžto priimant sprendimus dėl netoli esančios Ukmergės, kur koronavirusas diagnozuotas 19-ai žmonių.

„Pasigendu ryžtingų sprendimų. Jau kelias dienas laukiau ir tikėjausi, kad dėl Ukmergės miesto izoliavimo bus nuspręsta valstybės mastu. Nepaisant to, kad dar nėra valstybinės reikšmės sprendimų, PRAŠAU visų mūsų rajono žmonių. Nevažiuokite į Ukmergę!“, – Širvintų rajono savivaldybės puslapyje paskelbtame pareiškime sakė Ž. Pinskuvienė.

„Žinau, kad daugeliui Jūsų šio miesto turgus, prekybos centrai yra dažna apsipirkimo vieta. Susilaikykite! Dabar tikrai ne tas metas, kai pirkinių krepšelio gausa ar įvairovė turėtų būti svarbu. Dabar svarbiausia yra sveikata ir grėsmės suvaldymas!“, – pridūrė ji, situaciją Ukmergėje pavadinusi labai pavojinga.

Vyriausybė kol kas yra nutarusi Ukmergės neuždaryti ir netaikyti asmenų judėjimo apribojimų. Tačiau ukmergiškių prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių ir judėjimo po miestą. Kitų miestų gyventojai taip pat raginami susilaikyti nuo nebūtinų vizitų į Ukmergę.

Be kita ko, suderinus su vietos savivaldybe, planuojama dezinfekuoti pagrindines miesto gatves ir kitas vietas.

Ž. Pinskuvienė pareiškė, kad dėl didelio užsikrėtusiųjų skaičiaus ir ne vienos mirties Ukmergėje šis miestas turėtų būti įvardintas kaip koronaviruso paveikta teritorija.

Ji tvirtino, kad jeigu širvintiškių srautai į kaimyninį kraštą ir toliau nemažės, ketina prašyti centrinės valdžios priimti sprendimą, jog visi pastarosiomis dienomis Ukmergėje buvę asmenys privalėtų laikytis dviejų savaičių saviizoliacijos.

„Turime apgalvoję ir konkrečių priemonių, kaip tai sukontroliuoti“, – sakė merė.

Nuo koronaviruso Ukmergėje mirė trys žmonės.

Iš viso Lietuvoje virusas diagnozuotas 345 asmenims, rodo Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi