Lietuvoje

2020.03.27 16:01

Šešelgis: dabar viruso kilimas, bus atliekama daugiau tyrimų

atnaujinta 16.35
Modesta Gaučaitė, Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.27 16:01

Sveikatos apsaugos viceministras informavimo, kad lietuvių įmonė „Intersurgical“ pradeda gaminti aukštos kokybės, medikams skirtus respiratorius. Per dieną ketinama pagaminti 8 tūkst. šių apsaugos priemonių.

Sveikatos apsaugos viceministras A. Šešelgis spaudos konferencijoje kalbėjo, kad net ir esant šiltam savaitgaliui, reikėtų likti namuose, nelankyti artimųjų, o jei kas nors eis į lauką, laikytųsi griežtų saugumo reikalavimų. Portalas LRT.lt primena, kad iki trečiadienio popietės Lietuvoje buvo nustatyti 345 koronaviruso atvejai. Liga nusinešė penkių žmonių gyvybes, viena moteris pasveiko.

Tiesa, Klaipėdos medikai sako, kad penktasis asmuo mirė ne nuo koronaviruso, o nuo kitų sveikatos bėdų. Apie tai paklaustas A. Šešelgis teigė, kad mirusiam žmogui buvo padarytas tyrimas, parodęs koronavirusą. Detalesnės informacijos viceministras penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje negalėjo. A. Šešelgis, paklaustas, ar vertinama, kad žmogus mirė nuo koronaviruso, tik pakartojo, kad žmogui buvo nustatytas virusas.

Pranešama, kad mirė 94-erių klaipėdietis.

„Mėginiai imami vis didesniu kiekiu, tyrimai plečiasi. <...> Nuo pradžių yra atlikta apie 5,6 tūkst. tyrimų. Matyt, dabar eina kilimas, užsikrėtusių vis daugiau nustatoma, rekomenduočiau likti namuose. <...> Šitas virusas Lietuvoje yra itin pavojingas“, – sakė A. Šešelgis.

Viceministras kalbėjo, kad reagentais yra pastoviai apsirūpinama, greitu metu pradės dirbti dvi papildomos tyrimus atliksiančios laboratorijos.

Šešelgis: mėginiai imami vis didesniu kiekiu, tyrimai plečiasi

„Šiandien mes pasirašėme kontraktą dėl apsaugos priemonių, respiratorių. Labai džiugu, kad Lietuvos įmonė Pabradėje, „Intersurgical“ pradėjo gaminti respiratorius, labai aukštos kokybės, skirtus gydytojams, kurie turi labai gerą filtrą, kuris yra ženkliai pajėgesnis filtruoti nei iki šiol taikomos priemonės“, – kalbėjo viceministras.

Įmonė įsipareigojo per dieną pagaminti 8 tūkst. respiratorių. Jų kaina – 1,5 euro bei PVM. Dar šią savaitę, anot A. Šešelgio, Lietuvą pasieks aukštos kokybės apsaugos priemonių siunta.

Meras įsikūrė atskirai nuo šeimos

Konferencijoje žiniasklaidai dalyvavęs Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius džiaugėsi, kad Pabradėje esanti „Intersurgical“ prisideda kovojant su koronavirusu.

Meras taip pat ėmėsi laikytis karantino – sakė nusprendęs kurį laiką gyventi atskirai nuo šeimos.

„Rekomenduoju visiems sumažinti kontaktus iki minimumo“, – savo pavyzdžiu rėmėsi meras.

Jis sakė, kad svarbiausias savivaldybei uždavinys – aprūpinti medicinos įstaigas priemonėmis, palatų paruošimas, kuriose pacientai būtų aprūpinami deguonimi.

„Rajone turime kelis nustatytus koronaviruso atvejus. Tai atvejai, kai žmonės laikėsi drausmės, izoliacijos. Jie grįždami iš užsienio turėjo kontaktą keliese, bet neturėjo kontaktų su kitais“, – pabrėžė meras.

R. Klipčius gyrė savo rajono gyventojus, kad gatvėse jie dėvi kaukes, laikosi atstumo.

Savivaldybė iki šiol išleido apie 100 tūkst. eurų koronaviruso krizei įveikti. Meras neatmetė galimybės vėliau imti paskolą būtinosioms reikmės.

„Jei matysime, kad pradeda strigti finansiniai srautai, suplanuoti patvirtintame šių metų biudžete. Kol kas tai planai, bet jei reikės, tą dalyką padarysime“, – sakė meras.

Pasitelkė policijos pagalbą

Lazdijų rajono merė, Lietuvos savivaldybių asociacijos viceprezidentė Ausma Miškinienė papasakojo, kaip vyksta saviizoliacija rajone.

„Sužinome, kad žmogus atvyksta, siunčiame transportą jį parvežti, jei jis neturi galimybių parvykti saugiai pats, lydime į saviizoliacijos vietą, tikriname, ar ten viskas gerai, jis pasirašo pasižadėjimą laikytis sąlygų, tada kiekvieną dieną jam skambinama, ji kontroliuoja ir policijos patrulis“, – pasakojo merė.

Anot jos, žmonės tiki, kad saviizoliacija reikalinga ir naudinga.

Ji pabrėžė, kad saugantis infekcijos būtina stabdyti autobusų judėjimą ir dezinfekuoti laiptines. Lazdijų rajone laiptinės dezinfekuojamos dukart per savaitę.

Savivaldybė ketina atsisakyti asignavimų pramogoms ir šias lėšas skirti kovos su koronavirusu reikmėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.