Lietuvoje

2020.03.27 14:51

Plintant koronavirusui Nausėda žada paramą Lietuvoje dislokuotam NATO batalionui

BNS2020.03.27 14:51

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pažadėjo, kad Lietuva suteiks visą reikiamą pagalbą šalyje dislokuotam NATO batalionui, kur užfiksuota per 20 koronaviruso atvejų.

„Net ir siaučiant koronaviruso pandemijai, privalome šalia savęs matyti artimiausius savo partnerius, kurie mus įgalina atremti bet kokias išorines grėsmes. Perdaviau šią žinią Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės vadovybei“, – feisbuke parašė prezidentas.

„Esame pasirengę suteikti visą būtiną pagalbą Aljanso kariams, kurie šiuo metu atlieka tarnybą Lietuvoje ir kurių veiklai atsiliepė užfiksuoti COVID-19 atvejai“, – pridūrė G. Nausėda.

„Kada, jei ne dabar, šiems vyrams galime parodyti, kad esame greta ir neliksime abejingi. Juk NATO šalių gebėjimas kolektyviai spręsti kylančias problemas yra mūsų šalies saugumo skydas“, – teigia šalies vadovas.

Lietuvoje dislokuotame NATO batalione iki ketvirtadienio vakaro patvirtinti 24 naujojo koronaviruso atvejai.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione. Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt