Lietuvoje

2020.03.27 13:57

Viešbutyje izoliuotos senolės šaukiasi pagalbos: baigėsi vaistai

Asta Martišiūtė, LRT.lt2020.03.27 13:57

„Esu hipertonikė, nuolat vartoju vaistus. Jie baigėsi, gydytojui paskambinau, išrašė elektroninį vaistų receptą, bet kas iš to, man jie nepasiekiami“, – portalui LRT.lt  guodėsi buvusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytoja, mokslų daktarė Nadežda Jančauskienė. Kitai jos kambario kaimynei baigėsi vaistai nuo bronchinės astmos.

Baigėsi vaistai

Moteris sako vaistų namuose turinti, bet namo jos neišleidžia. „Kai ėmė daktarė kraujo mėginį nuo koronaviruso, viešbučio vadovui pasakė, kad su manimi nejuokautų, greičiau vežtų namo“, – pasakojo N. Jančauskienė, tačiau nei gydytojos pastaba, nei tai, kad baigėsi vaistai, nieko nepakeitė. Keturios sveikatos problemų turinčios senolės jau dvi paros gyvena izoliuotos viešbutyje.

Viešai docentė guodėsi, nes daugiau nebeturi kam. Viešbučio administracija sako niekuo negalinti padėti, liepia moteriai skambinti į Vilniaus savivaldybę. Duotais telefonais moteris neprisiskambina.

„Mane bet kada gali ištikti insultas, jei nevartosiu vaistų“, – sakė 76 metų mokslų daktarė.

Apie keturias izoliuotas senjores, kurių viena turi judėjimo negalią, portalas LRT.lt asmeniškai informavo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorių Povilą Poderskį. „Atsiųskite duomenis, sutvarkysime“, – telefonu sakė aukštas sostinės savivaldybės pareigūnas. Jis paprašė tiksliai nurodyti, kokiame viešbutyje moterys apgyvendintos, ir pažadėjo, kad jomis pasirūpins. Jis taip pat informuotas, kad moterys turi sveikatos problemų, jos buvo vežamos iš sanatorijos Baltarusijoje, tačiau nuo pasienio su policijos palyda buvo nuvežtos į vieną viešbutį, po pusdienio, taip pat lydimos policijos, pervežtos į kitą viešbutį.

Populiariausi

Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6
Arūnas Dulkys

Lietuvoje

2021.04.14 16:18

Dulkys: skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina kol kas nebus pradėtas

pavėlinus vakcinavimą „Pfizer“ vakcina, iki liepos pavyktų paskiepyti 1,5 mln. žmonių; atnaujinta 17.22