Lietuvoje

2020.03.27 12:59

Vilniaus Šeškinės poliklinikoje – dar vienas koronaviruso atvejis

atnaujinta 13.05
Domantė Platūkytė, LRT.lt2020.03.27 12:59

Šeškinės poliklinikoje – dar vienas koronaviruso atvejis. Penktadienį koronavirusas patvirtintas dar vienai gydytojai. Pasak Vilniaus miesto mero patarėjos Ievos Dirmaitės, gydytoja užsienyje nesilankė, o nuo kovo 19 dienos buvo saviizoliacijoje.

Apie tai pirmasis paskelbė naujienų portalas 15min.

Kaip LRT.lt portalui sakė I. Dirmaitė, paskutinį kartą su pacientais koronavirusu užsikrėtusi gydytoja bendravo kovo 17 dieną, turėjo kontaktą su dviem pacientais.

Kovo 18 dieną Šeškinės poliklinika pranešė, jog vienam iš jos darbuotojų nustatyta koronaviruso infekcija. Nuo tos dienos, tvirtino I. Dirmaitė, didžioji dalis gydytojų, kurie neteikė būtinosios pagalbos, jau buvo saviizoliacijoje, tarp jų – ir ši gydytoja.

Nuo ko medikė užsikrėtė koronavirusu, dar neaišku.

Šiuo metu aiškinamasi, ar gydytoja bendravo su kitais kolegomis, ne tik savo komandos nariais. Pagal nustatytą tvarką informacija apie visus žmones, su kuriais galimai bendravo ši gydytoja, perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, kuris įvertins duomenis ir susisieks žmonėmis, bendravusiais su gydytoja.

Pasak Vilniaus mero patarėjos, Šeškinės poliklinikoje dirbantys gydytojai jau testuojami dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu. I. Dirmaitė teigė, kad gydytojų testavimas pradėtas ketvirtadienį, o poliklinikos vadovė patikino, kad tai bus daroma ir penktadienį bei šeštadienį.

LRT.lt primena, kad kovo 18 dieną Šeškinės poliklinika pranešė, jog vienam iš jos darbuotojų nustatyta koronaviruso infekcija. Asmuo gydomas ir izoliuotas, visi, turėję ryšių su juo, taip pat. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tuomet teigė, kad užsikrėtė gydytoja ir jį grįžusi iš Kubos kelias dienas buvo darbe.

Penktadienio rytą Lietuvoje buvo patvirtinti 345 koronaviruso atvejai, 5 asmenys mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.