Lietuvoje

2020.03.27 12:21

Kauno klinikinėje ligoninėje nustatytas koronaviruso atvejis – užsikrėtė slaugytoja

atnaujinta 16.05
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.27 12:21

Penktadienį Kauno klinikinė ligoninė patvirtino užsikrėtimą koronavirusu. Šį kartą koronavirusas nustatytas slaugytojai nedarbingumo metu. Anskčiau koronaviruso infekcija buvo diagnozuota ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose dirbusiam rezidentui.

„Darbuotojos mėginys buvo paimtas Kauno miesto mobiliojoje stotelėje, ji tuo metu turėjo nedarbingumo pažymėjimą“, – rašoma pranešime.

Moteris dėl tyrimo kreipėsi kovo 25 d., o kitą dieną gautas teigiamas rezultatas.

Infekcinių ligų korpuse dirbusi darbuotoja prieš susergant turėjo tris dienas išeiginių, paskui porą dienų dirbo savaitgalį ir pajutusi negalavimo simptomus į darbą šią savaitę nėjo.

Kauno klinikinė ligoninė pažymi, kad ji kontakto su pacientais neturėjo, tačiau yra bendravo su 12 darbuotojų, kurie nedelsiant buvo informuoti ir šiuo metu yra izoliacijoje. Laukiama jų tyrimo rezultatų.

Pirminiais duomenimis, užsikrėtimo šaltinis buvo ne ligoninėje, vyksta epidemiologinis tyrimas.

Pasak Kauno klinikinės ligoninės, slaugytoja serga lengvai ir gydosi namuose.

Kauno klinikose koronavirusu užsikrėtė rezidentas

LRT.lt žiniomis šią savaitę koronaviruso infekcija diagnozuota Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose dirbusiam rezidentui. Šaltinių teigimu, pavojus užsikrėsti kilo visam klinikų Hematologijos skyriui. Kauno klinikų atstovai LRT.lt patvirtino, kad toks atvejis užfiksuotas, tačiau, ištyrus visus kontaktinius asmenis, daugiau infekcijos atvejų neužfiksuota, Hematologijos skyrius tęsia darbą.

„Trečiadienio vakarą Kauno klinikų gydytojui rezidentui, dirbusiam Hematologijos skyriuje, diagnozuota COVID-19 infekcija“, – LRT.lt teigė Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos vadovė Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė.

Anot jos, tai sužinojus, buvo identifikuoti visus galimi kontaktus Kauno klinikose – tiek darbuotojai, tiek pacientai.

„Atlikome jiems tyrimus dėl infekcijos. Visų ištirtųjų atsakymai – neigiami. Su jau išrašytais pacientais iš skyriaus, kuriame dirbo mūsų rezidentas, susisiekta, jiems jokių būdingų klinikinių simptomų nepasireiškė. Du pacientai, turėję tiesioginį kontaktą su gydytoju rezidentu, ištirti dėl COVID-19, jų atsakymai – taip pat neigiami“, – informavo Kauno klinikų atstovė.

Pasak A. Aleksandravičiūtės-Šviažienės, paskutinį kartą rezidentas Kauno klinikose dirbo kovo 13 dieną.

„Hematologijos skyriuje toliau tęsiamas įprastas darbas. Gydytojas rezidentas šiuo metu yra saviizoliacijoje, jo būklė gera“, – tvirtino klinikų atstovė.

Šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti 345 koronaviruso atvejai, nuo infekcijos mirė 5 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.