Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 12:08

Koronavirusu serga apie 30 Lietuvos medikų, 14 iš jų – Klaipėdoje

Lietuvoje yra apie 30 koronavirusu užsikrėtusių medikų, 14 iš jų – Klaipėdoje, BNS penktadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Bendras skaičius gali būti apie 30 visoje Lietuvoje: Ukmergėje – aštuoni, Klaipėdoje – 14, Tauragėje vienas, Kaune – keturi, dar turi pateikti Panevėžys ir Vilnius“, – penktadienį sakė ji.

Dar 545 medikai yra saviizoliacijoje dėl kontaktų su užsikrėtusiais ar įtariamais koronaviruso atvejais.

Lietuvoje penktadienio ryto duomenimis nustatyti 345 koronaviruso atvejai, mirė penki infekcija sirgę žmonės: trys Ukmergėje, po vieną Panevėžyje ir Klaipėdoje.

D. Razmuvienės duomenimis, 40 procentų užsikrėtusiųjų gydomi namuose.

„Hospitalizacija – 60 procentų, ambulatoriškai – 40 procentų, visi lengvi ir vidutinės būklės, sunkių yra nedaug“, – sakė ji.

Vilniaus savivaldybei anksčiau paskelbus, jog tyrimai neatliekami kelias paras, D. Razmuvienė teigia, jog palaukti gali tekti atsakymo, bet viskas vykdoma laiku.

„Jeigu yra problema savivaldybei dėl kažkokių duomenų negavimo, jie turėtų tiesiai skambinti į laboratoriją ir paklausti. Kiek aš turiu duomenų, niekas niekur nestringa“, – sakė ji.

„Visi mes laukiame, mes irgi laukiame dvi dienas, nes yra užkrovimai nemaži dabar. Laboratorija dirba 24/7 režimu ir atsakymo reikia palaukti. Suprantu, kad juos netenkina ilgesnis atsakymo laukimas“, – pabrėžė ji.

„Eilės nesusidaro, eilės nėra“, – apie tyrimus laboratorijoje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė.

Per ketvirtadienį ištirti ištirti 1175 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 5495 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi