Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 14:43

Sukčiai naudojasi koronaviruso grėsme: dezinfekciniam skysčiui išleido 56 eurus – gavo 10 litrų vandens

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.27 14:43

Lietuvoje toliau augant koronaviruso atvejų skaičiui, šalyje pritrūko dezinfekcinio skysčio. Kol vieni žmonės stovi ilgose eilėse prie parduotuvių, kiti galimybių įsigyti dezinfekcinio skysčio ieško internete ir čia susiduria su sukčiais. Vienas tokių – LRT.lt skaitytojas Andrius (vardas pakeistas) kuris, pirkdamas dezinfekcinį skystį, vietoje jo gavo paprasto vandens.

„10 litrų vandens už 56 eurus“, – šiais žodžiais istoriją feisbuke pradeda Andrius.

Jis pasakojo, kad dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje paskelbus karantiną, internete, šiuo atveju – skelbimų platformoje skelbiu.lt, ieškojo galimybės nusipirkti dezinfekcinio skysčio.

Vyras tikino suradęs asmenį, kuris parduoda dezinfekcinį skystį, tada jam sumokėjo pinigus ir atsiėmė prekę, susitikęs su pardavėju. Andrius teigė tik vėliau supratęs, kad už 56 eurus nusipirko ne 10 litrų dezinfekcinio skysčio, o 10 litrų paprasto vandens. Andrius, supratęs, kad jį apgavo, susisiekė su „dezinfekcinio skysčio“ pardavėju, kuris jam pateikė netikėtą pasiūlymą.

„Jis nurodė įkišti pirštą į kanistrą ir pačiulpti jį“, – „dezinfekcinio skysčio“ pardavėjo atsakymą prisiminė Andrius.

Anot jo, visgi galiausiai prekė buvo atiduota ir pinigai grąžinti, nors pardavėjas dar bandė išsisukinėti.

„Čia draugo tokia partija, tikriausiai reikės aiškintis su „Vilniaus degtine“, – apie pardavėjo bandymus aiškintis dėl parduoto vandens prisiminė Andrius.

Andrius pasakojo, kad dėl šio atvejo kreipėsi į policiją, o „dezinfekcinį skystį“ pardavinėjančio asmens skelbimas internete dingo, nors, kaip įtaria vyras, gali vėliau būti atnaujintas.

Policija: pirma įsitikinkite, kad prekė kokybiška, ir tik tada mokėkite

LRT.lt susisiekus su Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėju Ramūnu Matoniu, šis teigė, kad Andrius papasakota istorija primena sukčiavimo atvejį.

„Tai iš esmės yra sukčiavimas, už kurį gresia ir baudžiamoji atsakomybė“, – teigė R. Matonis.

Anot jo, policija tiksliai negali atsakyti, ar pastaruoju metu panašaus pobūdžio sukčiavimo atvejų padažnėjo. Vis dėlto R. Matonis ragino į tokias situacijas pakliuvusius asmenis kreiptis į policiją, apie įvykį pranešant portale epolicija.lt.

„Mes tikrai reaguojame ir tokiais atvejais pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo“, – tikino R. Matonis.

Be to, policijos atstovas ragino asmenis, kurie, kaip šiuo atveju, ieško galimybių nusipirkti dezinfekcinio skysčio, prekę pirkti iš oficialių, patikimų gamintojų.

„Visada siūlome žmonėms pirkti prekes tik iš oficialių gamintų, iš įmonių, kuruos šia gamyba, veikla užsiima daug metų, o ne iš kažkokių dabar naujai susikūrusių, mažų įmonių ar iš privačių žmonių, kurie neaišku, ką pardavinėja, kurių siūlomos produkcijos kokybė yra abejotina. Pačiam žmogui prieš perkant reikėtų pasitikrinti, kokia tai įmonė ar žmogus, iš kurio perkama. Labai dažnai toje pačioje viešojoje erdvėje būna atsiliepimų apie tai, kad kažkas nuo šio žmogaus ar įmonės yra nukentėję“, – aiškino R. Matonis.

Anot jo, jei vis dėlto žmogus nusprendė tam tikras prekes pirkti internete, naršant skelbimus, jam reikėtų išmokti paprastą taisyklę.

„Reikia tartis taip, kad pirmiau prekė būtų pristatyta, o už ją būtų sumokama, tik įsitikinus, kad prekė yra kokybiška“, – tikino R. Matonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi