Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 15:12

Pajūryje – kova su pažeidėjais: lankosi Olando kepurėje, saviizoliacijos vietose rengia susibūrimus

Lietuvoje toliau galiojant karantinui, savivaldybės ragina gyventojus likti namuose ir nesibūriuoti viešose vietose. Kaip LRT RADIJĄ informuoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, savivaldybė jau yra nubaudusi keletą žmonių, apsilankiusių Olando kepurėje.

Pašnekovas teigia, kad nubaustas ir vienas, grįžęs iš užsienio ir nesilaikęs saviizoliacijos, asmuo. Šis į savivaldybės būstą, kuriame yra apgyvendintas, prisikvietė draugų.

– Jūs uždraudėte lankytojams vaikščioti Olando kepurėje. Kaip visa tai kontroliuojate?

– Kaip žinia, šios savaitės pradžioje uždraudėme lankytis Olando kepurėje. Tam į pagalbą esame pasitelkę mūsų Viešosios tvarkos skyrių bei policiją. Ribojame lankymąsi teritorijoje, draudžiama parkuotis šalia esančiose aikštelėse, esame iškabinę skiriamuosius ženklus, jog lankymasis yra draudžiamas. Policijos pareigūnai nuolat komunikuoja ir patruliuoja. Jau yra nustatyti keli pažeidėjai ir skirtos nuobaudos.

– Kaip žmonės reaguoja, kai gauna baudą dėl to, jog atvyko į vietą, į kurią neturėtų atvykti karantino laikotarpiu?

– Mes nesistengiame jų nubausti – tai labiau švietėjiška misija. Baudžiami tie, kurie piktybiškai nesiklauso, kas yra sakoma ir rekomenduojama.

Ar Jūsų savivaldybėje yra daugiau vietų, kur uždraudėte žmonėms vaikštinėti?

– Ne. Kiek žinau, Lietuvoje nėra atskiro draudimo lankytis tokiose vietose. Mes svarstėme dar bent keletą vietų, turime ir Karklės kaimą, kuris yra netoli Olando kepurės, ir Drevernos uostą, kur tikrai labai lankytina vieta, ir kanalų, ir parkų, bet vis tik vakar nusprendėme lankymosi šiose vietose dar neriboti. Manome, kad paskutinių karantino sąlygų pakeitimų, jog vaikščioti galima tik po du, pakaks. Tikiu, kad žmonės sąmoningėja ir didžiuliais būriais nebesilankys.

– Kodėl uždraudėte lankytis būtent Olando kepurėje?

– Kelis savaitgalius stebėjome situaciją. Olando kepurė yra populiari vieta visos Lietuvos mastu. Automobilių srautai po draudžiamais ženklais mums parodė aiškų vaizdą, kad žmonių yra ženkliai per daug. Šioje vietoje matėme nuolatinį karantino sąlygų pažeidimą, todėl ir drįsome žengti šį žingsnį.

– Bet, matyt, tokių vietų Lietuvoje yra ir daugiau. Kaip Jums atrodo, gal ir kitos savivaldybės turėtų sekti Jūsų pavyzdžiu ir uždrausti lankytis tokiose vietose?

– Manau, kad kitos savivaldybės taip pat turėtų pasvarstyti tokias galimybes, ypač tose vietose, kur yra piktybiškai pažeidinėjamos karantino sąlygos. Šiuo atveju mes tai stebėjome, dėl to ir priėmėme tokį sprendimą. Galbūt kitose savivaldybėse nėra tokių lankomų objektų.

– Koks yra piktybinis karantino taisyklių pažeidinėjimas?

– Kai prasidėjo karantinas, buvo nurodoma nesiburiuoti daugiau kaip po penkis asmenis, tačiau akivaizdu, jog šitas reikalavimas buvo stipriai pažeidinėjamas, nes vienoje vietoje buvo matomos minios.

– Kai kurios savivaldybės, norėdamos, kad žmonės nesiburiuotų, pavyzdžiui, vaikų žaidimų aikštelėse, aptvėrė jas statybinėmis tvoromis, nusuko krepšinio lankus. Gal ir Jūs tokių priemonių imatės?

– Mes tokių priemonių nesiėmėme, bet šią situaciją taip pat aptarinėjame. Turime mažai žaidimų aikštelių. Iš pradžių stebėjome situaciją ir matėme, jog tėvai veda vaikus į aikšteles, jaunimas būriuojasi vaikų aikštelėse, bet aš manau, kad mūsų visuomenė sąmoningėja ir šiuo metu tokios problemos nėra.

– Pone Bogdanovai, kiek Klaipėdos rajone šiuo metu yra patvirtinta koronaviruso atvejų?

– Šiai dienai yra patvirtinti devyni koronavirusu užsikrėtę asmenys.

– Kiek žmonių yra saviizoliavęsi savivaldybės parūpintuose būstuose?

– Šios nakties duomenimis, turime 28 asmenis, izoliuotus mūsų patalpose. Pagal naują tvarką, kai kuriems pageidaujant sudaromos sąlygos izoliuotis namuose. Tokį norą pareiškė 16 asmenų.

– Ar susišnekate su žmonėmis, kurie turi būti saviizoliavęsi savivaldybių būstuose?

– Didžioji dauguma labai maloniai bendrauja, supranta saviizoliacijos reikšmę, suvokia, dėl ko taip yra daroma, ir nekelia jokių problemų. Tiesa, vieną asmenį, grįžusį iš užsienio, jau nubaudėme. Jis buvo izoliuotas Gargžduose, viešbutyje, nusprendė pasikviesti giminaičių, draugų ir tinkamai atšvęsti šį įvykį. Už tai buvo surašytas administracinis protokolas ir žmogus buvo nubaustas. Jis ir toliau yra saviizoliavęsis toje pačioje vietoje.

– O tie draugai, artimieji, kurie buvo atvykę, irgi privalo saviizoliuotis?

– Čia jau Visuomenės sveikatos centras galėtų pakomentuoti. Aš neabejoju, jog jie yra susisiekę ir sprendžia tą klausimą.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi