Lietuvoje

2020.03.27 10:05

Viešbučiuose karantinuotus žmones tikrina specialiai tam numatyti patikros punktai

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2020.03.27 10:05

Viešbučiuose karantinuotiems žmonėms tikrinti savivaldybėse įsteigti atskiri mobilieji punktai, todėl dėl jų patikros kitiems gyventojams ilgiau laukti netenka, sako Karštosios linijos medikai.

„Pradedame registruoti tuos, kurie yra viešbučiuose. Vakar pradėjome registruoti Vilnių, buvo šeši viešbučiai ir tam veikia atskiri punktai, atskira eilė būtent tiems, kurie karantinuoti“, – BNS penktadienį sakė Kauno miesto greitosios pagalbos stoties dispečerinės vadovas Donatas Paliulionis.

Kauno greitosios pagalbos stotyje veikia karštoji koronaviruso linija, registruojanti žmones tikrintis mobiliuosiuose patikros punktuose.

D. Paliulionis pabrėžia, kad karantinuotiems žmonėms viešbutyje yra sukurta atskira eilė ir atskiri punktai, todėl tai niekaip neveikia bendrų gyventojų eilių mobiliuosiuose punktuose miestuose.

„Mes susiderinome ir atskirai yra padaromas punktas“, – sakė jis.

„Tai nesudaro įtakos kitų žmonių registracijai, laukti tikrai nereikia niekam“, – pridūrė greitosios atstovas.

Iš dešimties Lietuvoje esančių punktų, dalis dirba nuo 8 val. ryto iki 20 valandos vakaro, tačiau kai kuriuose jų, pavyzdžiui, Telšiuose, darbo laikas trumpesnis. D. Paliulionio žiniomis, punktuose laikas trumpesnis dėl mažesnio patikrų poreikio.

„Aš manau, kad apkrovimo nėra, nes kiek su Telšiais kalbėjau, reikalui esant, jie laiką, jeigu reikės, pratęs. Paprasčiausiai suskaičiuoja savo srautus“, – sakė jis.

Penktadienio rytą šeštadieniui registruojama Telšiuose ir Utenoje. Kituose miestuose dar registruojama penktadieniui.

„Didieji miestai jau prie užpildymo pabaigos po truputį, mažesni dar pildomi“, – sakė jis.

Lietuvoje iki penktadienio ryto patvirtinti 345 naujojo koronaviruso atvejai.

Per ketvirtadienį ištirti ištirti 1175 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 5495 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.