Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 09:34

Ketvirtadienį policija sulaukė 365 pranešimų dėl galimo karantino draudimų nesilaikymo

Benas Brunalas, ELTA 2020.03.27 09:34

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad per ketvirtadienį policija sulaukė 365 pranešimų dėl galimo karantino pažeidimo. Trečiadienį tokių pranešimų fiksuota 321.

Karantino laikotarpiu policija jau sulaukė beveik trijų tūkstančių pranešimų dėl karantino draudimų nesilaikymo. Policijos departamento atstovas penktadienį Eltai teigė, kad pranešimų pobūdis nesikeičia: toliau informuojama apie asmenis, kurie nesilaiko karantino ir saviizoliacijos.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį nutarė pratęsti karantiną iki balandžio 13 d., t. y. Velykų antrosios dienos. Karantinas šalyje įvestas nuo kovo 16 d.

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Jei būtina išeiti iš namų, rekomenduojama dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Šią savaitę įsigaliojo draudimas asmenims parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis. Taip pat reikalaujama laikytis saugaus kontakto, prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė bausmių dėl karantino pažeidimo griežtinimui. Jei parlamentas priims įstatymą, baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą sieks nuo 500 iki 1500 eurų. Tuo tarpu įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi