Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 09:02

Kukuraitis sako, kad dalis specialistų, dirbančių su žmonėmis, apsaugos priemonių dar negavo

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis LRT RADIJUI sako, kad prioritetas skiriant apsaugos priemones nuo koronaviruso kol kas skiriamas sveikatos įstaigų darbuotojams. Anot jo, laukiama didesnės siuntos, kad priemonės būtų išdalintos ir kitų sričių darbuotojams.

Lietuvoje plintant koronavirusui, daug sudėtingų situacijų kyla ir socialinėje srityje, todėl kyla būtinybė pasirūpinti darbuotojų saugumu. Nors yra būtina laikytis atstumo ir higienos, tiesioginis kontaktas su žmonėmis išlieka.

Anot L. Kukuraičio, didžiausią riziką turi sveikatos įstaigų darbuotojai, todėl prioritetas teikiant apsaugos priemonės skiriamas būtent jiems. Pasak jo, apsaugos priemones gavo dar ne visų sričių, kuriose reikalingas kontaktas su žmonėmis, darbuotojai, tačiau laukiama didesnės siuntos.

„Vaiko teisių specialistai, kurie turi užtikrinti būtinąsias paslaugas ir būtinąją pagalbą, jei yra pranešama apie smurtą, jie kartu su policininkais vyksta. Pagrindinė dalis darbuotojų jau yra gavę priemones. Taip pat Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojai, kurie važiuoja, tikrina, ar nėra pažeidžiamos darbuotojų teisės, [...] irgi yra gavę dalį priemonių, tačiau tai yra tik tiems, kurie važiuoja“, – kalba L. Kukuraitis.

Anot L. Kukuraičio, reaguojama ten, kur matoma didžiausia rizika, nes priemonių kiekis yra nedidelis.

Paklaustas, ar bus svarstomas socialinių darbuotojų testavimas, ministras sako, kad tam reikia gauti daugiau priemonių.

„Žmonės, tiesiogiai dirbantys su žmonėmis, galėtų testuotis, ar patys yra sveiki, nenešioja užkrato ir idealiu atveju tai daryti reguliariai.

Tokia yra principinė nuostata. Dabar (lieka – LRT.lt) tik resursų klausimas, bet prioritetas yra tiems, kurie dirba sveikatos įstaigose, o tik tada visiems kitiems“, – sako L. Kukuraitis.

LRT.lt primena, kad penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje užfiksuoti 345 koronaviruso atvejai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi