Lietuvoje

2020.03.27 07:35

Epidemiologė apie koronaviruso atvejus Lietuvoje: sunkių atvejų šalyje yra tik pora

atnaujinta 07.45
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.03.27 07:35

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų skyriaus vyriausioji specialistė, epidemiologė Daiva Razmuvienė LRT RADIJUI teigė, kad, ketvirtadienio vakaro duomenimis, Lietuvoje yra tik keli COVID-19 užsikrėtę asmenys, kurių būklė yra sunki, jiems teikiamas gydymas reanimacijoje.

„Didžioji dalis asmenų – lengvai sergantys, ambulatoriškai, tokių asmenų apie 40–50 proc. gydosi namie, visi kiti – ligoninėje. Sunkių atvejų, kurie būtų ligoninėje, kurie būtų reanimacijoje, šios valandos (7.00 val. – LRT.lt) duomenimis, yra tik pora. Bet ta situacija, kaip aš sakau, gali keistis, nes naujų duomenų neturime, kas įvyko per šiąnakt, per vakar vakarą“, – sako ji.

Ketvirtadienio vakarą Lietuvoje buvo patvirtinti 299 koronaviruso atvejai, 4 mirtys ir tik vienas pasveikęs asmuo. Kaip LRT RADIJUI sakė D. Razmuvienė, pasveikusiųjų skaičius padidės, nes bus apsibrėžta, kas yra pasveikęs asmuo.

„Tas skaičius tikrai pasikeis, nes reikia būtent įvardinti, kas yra pasveikęs. Dabar kaip tik Ministerija ruošia algoritmą, kaip įvardinti tą pasveikusį, kas yra pasveikęs“, – tikina ji.

Paklausta apie Ukmergę, D. Razmuvienė sako, kad ten jau šiandien turėtų pradėti veikti mobilusis patikros punktas. Jame bus tiriami žmonės, turėję kontaktų su užsikrėtusiaisiais, kitų gydymo įstaigų darbuotojai, žmonės, kurie jaučia COVID-19 simptomus.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, ketvirtadienio vakarą patvirtinti 9 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Tarp užsikrėtusiųjų yra užsienio karių bei gydymo įstaigų darbuotojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.