Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 19:15

Buvusi Seimo pirmininkė pasigedo Skvernelio ryžto: Ukmergę reikėjo uždaryti

LRT.lt 2020.03.26 19:15

Buvusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė kritikuoja sprendimą neizoliuoti Ukmergės miesto.

Pati šiame mieste gyvenanti politikė socialinėje erdvėje rašo, kad premjeras paklausė Ukmergės rajono mero rekomendacijos neizoliuoti miesto, o tai, pasak L. Graužinienės, gali turėti skaudesnių pasekmių netolimoje ateityje.

„Šiandieną buvo premjero S. Skvernelio klaida, kad paklausė Ukmergės rajono mero R. Janicko, o ne sveikatos ministro Aurelijaus Verygos ir neuždarė Ukmergės miesto. Kovoje su pandemija reikalingi ryžtingi sprendimai. Žinant, kad Ukmergės rajone ir mieste didžiąją gyventojų dalį sudaro rizikos grupėje esantys garbaus ir vyresnio amžiaus gyventojai“, – rašo buvusi Seimo pirmininkė.

Pasak jos, nors ketvirtadienį mieste fiksuota 17 koronaviruso atvejų, tačiau L. Graužinienė neabejojo, jog pradėjus dažnesnį testavimą, atvejų skaičius gali gerokai šoktelėti.

„Šiandieną jau 17 atvejų, kai bus išplėstas testavimas net neabejoju, kad jų bus dešimtimis kartų daugiau. Tikrai nerašysiu apie padarytas klaidas. Kalbėsiu apie tai ką reikalinga daryti. Čia kaip gaisre, jei dega namas tai svarbu ne tik gesinti namą, bet svarbu, kad ugnis neišplistų į greta stovinčius pastatus“, – rašo L. Graužinienė.

Pasak jos, šiuo metu būtina imtis kelių žingsnių plano ir ryžtingų veiksmų, kuriuos jis sudėjo į 10 punktų.

1. Reikia kuo greičiau uždaryti Ukmergės miestą:

- kad nebūtų naujų atvežtinių užkrėtimo židinių;
- kad nebūtų iš miesto platinamas virusas į Ukmergės raj. miestelius ir kaimus;
- kad iš Ukmergės išvažiuojantys žmonės , gal net patys to nežinodami, nors ir nesirgdami, bet būdami viruso nešiotojai jo neplatintų kituose miestuose;

2. Kuo skubiau turi būti parengtas Ukmergės raj. Užsikrėtimo epidemiologinis žemėlapis.

3. Identifikuoti ligos židiniai ir įvesta griežta jų kontrolė;

4. Užtikrintas neįgaliųjų ir garbingo amžiaus senjorų aprūpinimas maistu į namus, lygiagrečiai organizuotas centralizuota šilto maisto gamyba ;

5. Pirmiausi turi būti testuojami tie, kurie aptarnauja kitus žmones t.y medicinos personalas, visi ligoniai ir jų šeimos nariai, kurie buvo išleisti iš ligoninės prieš jos uždarymą, parduotuvėse, vaistinėse ir kitose aptarnavimo sferose dirbantys darbuotojai, tam, kad dirbdami neplatintų viruso.

6. Ukmergės gydytojai testuojami visi privalomai ir neturi būti toleruojama atvejai kuomet pasiėmę nedarbingumą nesirgdami vengia atlikti savo mediko pareigą.

7. Visose prekybos vietose miesto ir kaimo parduotuvėse privalo būti įvesta privalomos visos apsaugos priemonės;

8. Sudarytos mobilias savanorių grupes, kurie stebėtų, kaip verslas ir gyventojai laikosi saugos reikalavimų.

9. Paskirti mažiausia 2 telefono numerius savivaldybėje, kuriais Ukmergės rajono gyventojams turi būti teikiamos konsultacijos visą parą, tam pasitelkiant ir savivaldos darbuotojus ir savanorius.

10. Ukmergės savivaldybės tinklalapyje, Facebook paskyroje nuolat turi būti atnaujinama informacija, teikiamos rekomendacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi