Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 00:00

Dvyliktoji karantino Lietuvoje diena: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 08.28
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.03.27 00:00

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Šiuo metu skelbiama, kad mūsų šalyje identifikuoti 345 koronavirusu COVID–19 užsikrėtę asmenys. LRT.lt trumpai pateikia naujausią informaciją apie koronavirusą ir karantiną Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 345, mirčių: 4

– Karantinas šalyje pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 d. imtinai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitrikrinti galite čia.

Lietuvoje – jau 345 atvejai

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, penktadienio rytą Lietuvoje buvo užfiksuota 344 koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų. Vėliau patikslinta, kad nustatyti 345 atvejai. Nuo ketvirtadienio vakaro COVID-19 infekuotų asmenų padaugėjo 46.

Per ketvirtadienį ištirta 1175 asmenys. Iš viso Lietuvoje ištirta 5495 eminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Izoliacijoje yra 545 medikai

Dėl kontakto su įtariamu ar patvirtintu koronaviruso atveju Lietuvoje saviizoliacijoje yra 545 medikai, dauguma jų – Vilniaus apskrityje, BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Tokių šiai dienai yra 545 ir didžioji dalis yra Vilniaus apskrityje – 377. Yra apskričių – Alytaus apskritis ir Tauragės apskritis – kuriose nėra medikų, įtrauktų į sąrašą, kad jie būtų saviizoliuoti“, – sakė ji.

Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse yra po 60 medikų saviizoliacijoje, Marijampolės apskrityje – 20. Kitose apskrityse šie skaičiai mažesni ir nesiekia dešimties. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikų darbuotojui ketvirtadienį popiet patvirtinta koronaviruso infekcija, LRT.lt patvirtino gydymo įstaigos vadovė Alina Pūrienė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ukmergė neuždaroma, bet į ją raginama nevykti

Premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamas koronaviruso krizės valdymo komitetas ketvirtadienį nutarė, kad Ukmergė, kur liga nustatyta 17-ai žmonių, nebus uždaroma.

Vyriausybė pranešė, kad posėdyje nutarta kol kas miesto neuždaryti ir netaikyti asmenų judėjimo apribojimų. Tačiau ukmergiškių prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių ir judėjimo po miestą. Kitų miestų gyventojai taip pat raginami susilaikyti nuo nebūtinų vizitų į Ukmergę. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Kaip veiks karščiavimo klinikos

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įpareigojo šalies savivaldybes steigti karščiavimo klinikas, kuriose bus priimami karščiuojantys galimai koronavirusu COVID-19 užsikrėtę asmenys. Šis modelis, anot Lietuvos medikų sąjūdžio atstovų, sukurtas Kinijoje ir epidemijos metu labai pasiteisino.

Karščiavimo klinikose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Daugiau apie tai skaitykite čia.

Keičiasi tvarka į Lietuvą grįžtantiems asmenims

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pakeitė priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarką – nuo šiol visi grįžtantieji iš užsienio bus tikrinami dėl koronaviruso, žmonės bus paleidžiami izoliuotis į namus.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, nauji Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos sprendimai numato, kad patikrinimai grįžtantiems bus atliekami tiek oro uostuose ir jūrų uoste, tiek ir pasienyje – mobilios brigados paims jų nosiaryklės tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.

Nuotolinis mokymasis

Karantino metu šalies bendrojo ugdymo mokyklos dirba nuotoliniu būdu. Daugumoje mokyklų kol kas dar tęsiasi atostogos, bet nuo pirmadienio į nuotolinio ugdymo procesą įsitrauks visos Lietuvos mokyklos.

„Didžioji dalis mokyklų dalijasi patirtimi. Pagalba vieni kitiems yra labai svarbu“, – pabrėžė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ir per virtualią konferenciją žiniasklaidai dėkojo mokyklų vadovams.

Tiesa, jis pripažino, kad kyla dvi problemos – stinga kompiuterių ir interneto ryšio, taip pat justi mokytojų pasirengimo spragų.

Ministras sakė, kad komunikacijos bendrovės svarsto, kaip padėti, kad pirmadienį, visuotinai jungiantis prie mokymo sistemų, neužstrigtų komunikacijų tinklai. Be to, pabrėžė, kad mokyklos turi palaikyti ryšius su tėvais. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Policija atlieka dešimt karantino pažeidimo tyrimų

Šalies policija atlieka dešimt ikiteisminių tyrimų, susijusių su koronavirusu, pranešė generalinio policijos komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris. Jo teigimu, keturi ikiteisminiai tyrimai vykdomi dėl mirties priežasties nustatymo, kai po mirties mirusiajam diagnozuotas COVID-19.

„Kiti tyrimai yra dėl karantino sąlygų pažeidimo, kai kilo grėsmė išplatinti šią infekciją“, – LRT sakė pareigūnas.

E. Šilerio teigimu, per dieną dar sulaukiama vidutiniškai apie 300 skambučių dėl galimo karantino sąlygų pažeidimo. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Svarbiausios verslo naujienos

Pigiausių maisto produktų vidutinio krepšelio kaina Lietuvos parduotuvėse toliau kyla, rodo kainas stebinčio portalo pricer.lt analizė. Palyginus su 2020 metų vasario mėnesiu, krepšelis kovą pabrango 10 centų ir buvo 3,67 euro (6,9 proc.) brangesnis už 2019 metų kovą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas teigia, kad pagal bazinį scenarijų, šalies ekonomika 2020 m. galėtų susitraukti 11,4 proc. o nedarbas pakilti iki 12,5 proc. Esant pačiam blogiausiam scenarijui ir karantinui užsitęsus iki 4 mėnesiu, šalies BVP smuktų net 20,8 proc. o nedarbas išaugtų iki 16 proc. V. Vasiliauskas pripažįsta, kad pirminė Lietuvos banko prognozė, kad šalies ekonomika 2020 m. susitrauks 1,2 proc. buvo per daug optimistinė. Todėl Lietuvos bankas pateikia 3 naujus scenarijus, kurie priklausys nuo karantino ilgio. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pinigais, maistu, apsaugos priemonėmis medicinos įstaigas remiančių verslininkų bei lėšas renkančių labdaros ir paramos fondų teikiama pagalba pripažįstama parama mokesčių tikslais, todėl verslininkai galės pasinaudoti mokesčių lengvatomis; paramą gavusiems medikams ir medicinos įstaigoms jokių papildomų mokėtinų mokesčių neatsiras. Daugiau apie tai skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi