Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 18:10

Vaiko teisių specialistai ir darbo inspektoriai sulaukė dalies respiratorių

LRT.lt 2020.03.26 18:10

Lietuvoje toliau plintant koronaviruso infekcijai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rinkoje nupirko dalį reikiamų apsaugos priemonių, kurios nedelsiant skiriamos su šeimomis dirbantiems vaiko teisių apsaugos specialistams, Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriams ir Ukmergės rajone įsikūrusių Jasiuliškių socialinės globos namų personalui, rašoma pranešime spaudai.

Iš viso Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnybai skiriama 800 respiratorių. Nurodoma, kad specialistų ir ne darbo metu dirbančių budėtojų komandos, kurios vyksta į šeimas, taip pat yra aprūpintos veido skydais, dezinfekuojamais daugkartinio naudojimo apsauginiais kostiumais, antbačiais.

Valstybinės darbo inspekcijos darbo inspektoriams suteikta 50 respiratorių.

Pranešime pabrėžiama, kad karantino laikotarpiu į patikrinimus darbo inspektoriai vyksta tik išimtinais atvejais pagal pranešimą apie įvykį darbe, dėl kurio darbuotojas patyrė žalą sveikatai ar žuvo.

100 respiratorių ir 40 litrų dezinfekcinio skysčio skirta ir Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namų personalui ir globotiniams skirta. Šiuose globos namuose globojami žmonės su proto ar psichikos negalia, dalis jų yra garbaus amžiaus.

Dar laukiama apie 40 tūkst. respiratorių iš tiekėjo Kinijoje ir apie 16 tonų dezinfekcinio skysčio iš tiekėjo Lietuvoje. Šiomis apsaugos priemonėmis bus aprūpinami socialiniai darbuotojai, darbo inspektoriai, kitų socialinės globos namų darbuotojai, vaiko teisių apsaugos specialistai.

„Iki šiol visos ministerijai pavaldžios globos įstaigos yra aprūpintos minimaliais priemonių kiekiais, tačiau jų prireikus užtektų tik kelioms dienoms, todėl ministerija centralizuotai stengiasi parūpinti priemonių rezervą, jei situacija blogėtų“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar vasario pabaigoje pateikė rekomendacijas globos įstaigoms, tarp kurių yra globotinių lankymo apribojimas, bendrų higienos reikalavimų laikymasis, nurodyti veiksmai, kurių reikia imtis, jeigu koronaviruso simptomai pasireikštų darbuotojui arba įstaigos globotiniui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi