Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 18:09

Koronavirusas toliau pakerta medikus: infekcija patvirtinta Vilniaus Žalgirio klinikos skyriaus vadovui

SAM patvirtino – koronavirusas nustatytas ir Santaros klinikų medikei; Klaipėdos ligoninėje – dar du teigiami testai; atnaujinta 22.01

Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikų darbuotojui ketvirtadienį popiet patvirtinta koronaviruso infekcija, LRT.lt patvirtino gydymo įstaigos vadovė Alina Pūrienė.

„Diagnozuota šiandien, visai popiet“, – teigė A. Pūrienė.

Ji patvirtino, kad infekcija užsikrėtė vieno ligoninės skyriaus vadovas, jo kontaktai su kolegomis ir pacientais šiuo metu tikslinami.

„Visur, kur jis lankėsi ir buvo, bus dezinfekuojama. Visi kontaktai bus išaiškinti ir tie žmonės laikinai nedirbs, juos pakeis kiti darbuotojai“, – kalbėjo A. Pūrienė.

„Kontakto tikrai nebus vieno, dviejų, jų bus tikrai daugiau“, – pridūrė ji.

Ketvirtadienio vakarą SAM lrt.lt patvirtino, kad nustatytas koronaviruso atvejis ir Santaros klinikų medikei.

Daugiau apie šį atvejį SAM informacijos nepateikė.

Lrt.lt žiniomis medikė iš Santarų klinikų ir Žalgirio klinikų vadovas – sutuoktiniai.

Klaipėdos meras: Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dar du teigiami medikų testai

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas socialinėje erdvėje pasidalino naujausios žiniomis iš kovos su koronovirusu mieste.

Pasak miesto vadovo, Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) 300 darbuotojų yra testavimo dėl koronaviruso procese, tiesa, kai kurios žinios, mero teigimu jau patvirtintos.

„Paskutinėmis žiniomis slaugytojos ir jos padėjėjos, dirbančių akių ligų skyriuje, patikrinimo testai parodė infekciją. Tad bendras šios ligoninės personalo, „paliesto“ šio viruso skaičius pasiekė jau 14“, – rašo meras.

Ukmergėje izoliavosi paskutinis medikas, 100 senolių slaugos skyriuje prižiūri medikas iš kito miesto

Ukmergėje situacija dėl koronaviruso vis sudėtingesnė – iš viso užfiksuota 17 koronaviruso atvejų, 8 iš jų – medikai.

Tiesa, ketvirtadienį paaiškėjo, kad nustačius naujus infekcijos atvejus, izoliuotis teko ir paskutiniam miesto ligoninėje dirbusiam gydytojui.

Kaip praneša lrytas.lt, izoliavusis gydytojui, slaugos skyriuje vieni liko beveik 100 vyresnio amžiaus žmonių. Vėliau paaiškėjo, kad 100 garbaus amžiaus pacientų prižiūri gydytojas, atvykęs iš kito miesto.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje koronavirusas diagnozuotas 290 žmonių, vienas iš jų pasveiko, keturi mirė.

Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, dėl kontakto su įtariamu ar patvirtintu koronaviruso atveju Lietuvoje saviizoliacijoje yra 545 medikai, dauguma jų – Vilniaus apskrityje.

Koronavirusas buvo diagnozuotas įvairių didžiųjų miestų ligoninių medikams, taip pat Ukmergės ligoninės darbuotojai, Vilniaus Šeškinės poliklinikos, Ignalinos medikams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi