Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 17:36

Koronavirusas šalyje toliau plinta: tarp naujų 9 užsikrėtusių – užsienio kariai ir gydymo įstaigų darbuotojai

iš viso nustatyti 299 atvejai, atnaujinta 19.43

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, ketvirtadienio vakarą patvirtinti dar 9 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Tarp užsikrėtusiųjų yra užsienio karių bei gydymo įstaigų darbuotojų.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 299, o kovo 26 d. 9 val. duomenimis iki šiol iš viso ištirti 4320 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai, o mobiliuose punktuose tyrimus atlikę asmenys bus informuoti apie savo tyrimo rezultatus.

NATO batalione Lietuvoje nustatyti dar keturi koronaviruso atvejai, bendras skaičius – 24

Lietuvoje dislokuotame NATO batalione ketvirtadienį patvirtinti dar keturi koronaviruso atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 24.

„Taip, yra daugiau atvejų. Bendras skaičius yra 24“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė bataliono atstovas žiniasklaidai olandų kapitonas Evertas-Janas Danielsas.

Pasak karininko, kariai, kuriems patvirtintas virusas, perkelti iš kareivinių Rukloje į Pabradę, kur jie izoliuoti, siekiant apriboti viruso plitimą.

Karininkas nedetalizavo karių pilietybės. Anksčiau buvo patvirtinta, kad du infekcija užsikrėtę olandų kariai parskraidinti į Nyderlandus.

Siekiant stabdyti užkrato plitimą, kariniai mokymai vyksta tik bataliono viduje, bendri veiksmai su kitais daliniais apriboti, siekiant apriboti skirtingų karių kontaktus.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione. Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija.

Pirmasis koronaviruso užsikrėtimo atvejis Marijampolėje

Anksčiau patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis Marijampolėje. Tai patvirtino Marijampolės meras Povilas Isoda savo feisbuko paskyroje.

„Iš vakar mobiliame patikros punkte atliktų tyrimų vieno marijampoliečio tyrimas buvo teigiamas. Šiuo metu žmogus informuotas apie tolimesnius jam privalomus veiksmus. Pirminiais duomenimis asmuo buvo kontaktavęs su sergančiais asmenimis (kontaktas vyko ne Marijampolėje), todėl laikėsi saviizoliacijos reikalavimų. Izoliavosi privačiame name“, – teigiama įraše.

Pasak mero, šiuo metu vykdomas epidemiologinis tyrimas, detalesnė informacija bus paskelbta vėliau.

„Šis atvejis turi dar labiau mus sutelkti ir padėti suprasti, kad grėsmė labai rimta ir labai arti. Pagrindinis ginklas prieš virusą – griežtas izoliavimasis namuose“, – rašo P. Isoda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi