Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 17:31

Koronavirusu susirgusiems tėvams vaikus padeda prižiūrėti savivaldybės

Lietuvoje jau būta atvejų, kai šeimos nariams užsikrėtus COVID-19 virusu, be priežiūros liko du vaikai.

Vienu atveju tai buvo globojamas vaikas, kitu – mamai ilgai atliekant tyrimus, pusantros paros vienas namuose liko devynmetis. Atsakingos institucijos ragina visas šeimas apgalvoti, kas rūpintųsi vaikais, jei tėvai atsidurtų ligoninėje.

Nors dažnai kyla mintis vaiką duoti prižiūrėti seneliams, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė nerekomenduoja to daryti.

„Paskelbus karantiną, ypač jei tėvams, kuriems įtariamas ar nustatytas koronavirusas, vežti pas senelius tikrai nerekomenduojama“, – teigia viceministrė.

Jeigu tėvai neturi kam palikti prižiūrėti vaiko, V. Augienė nurodo, kad reikia kreiptis į savivaldybę arba vaikų teisių tarnybas.

Pasak viceministrės, savivaldybės išradingai ieško sprendimų, kur įrengti vaikų priežiūros centrus.

„[Savivaldybės] įkūrė visiškai naujas vietas, išnaudojo specialiųjų mokyklų tuščias patalpas, bendrabučius, kuriuose yra virtuvėlės ir yra galimybė vaikus pamaitinti“, – pažymi ji.

Ji pabrėžia, kad šiuo metu ypač svarbu pasirūpinti tokių centrų personalu. „Savivaldybės turi būti pasiruošusios ir negali būti vietos be personalo, nes vaikais reikia pasirūpinti“, – sako V. Augienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi