Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 16:51

Nausėda giria sprendimą įkurti „Skvernelio komitetą“, užsiminė apie nereikalingą sumaištį

LRT.lt 2020.03.26 16:51

Trečiadienį Vyriausybė nutarė sukurti specialų komitetą koronaviruso krizės valdymui, kuriam vadovaus premjeras Saulius Skvernelis. Pasak prezidento Gitano Nausėdos, tai yra geras sprendimas.

G. Nausėda savo socialiniame tinkle pasidalino įrašu, kuriame nurodė, kad iki šiol koronaviruso pandemijos metu Lietuvoje trūko efektyvios vadybos ir koordinacijos.

„Ypač tai išryškino karantino sąlygų grįžusiems Lietuvos piliečiams taikymas. Nepateisinamas toks veiklos būdas, kai iš pradžių paskelbiamas vienoks modelis, o iškart po to, jam dar iki galo neįsigaliojus, pradedama jį keisti. Tai kelia nereikalingą sumaištį ir griauna piliečių pasitikėjimą“, – rašoma prezidento pranešime.

Šalies vadovas kritikuoja centrinę valdžią, kuri, pasak jo, „visada viską žino geriau“.

„Šiuo metu svarbūs sprendimai vėluoja, stringa veiksmų koordinavimas su savivaldybėmis, trūksta sklandžios komunikacijos visuomenei ir žiniasklaidai, informacijos apie svarbiausių visuomenei infrastruktūros objektų veiklą“, – teigia G. Nausėda.

Pasak prezidento, svarbu įvertinti situacijas konkrečiose vietose. „Priešingu atveju mes nuolat lipsime ant to paties grėblio – būsime priversti taisyti netinkamus sprendimus ir už tai mokėti net žmonių gyvybėmis“, – rašo G. Nausėda.

Būtent dėl to jis ragina stipresnę komunikaciją tarp centrinės valdžios ir regionų.

Jo teigimu, kitas žingsnis kovoje prieš koronavirusą yra visą parą veikiantis situacijos valdymo štabas. „Tokiame centre turi dirbti tikslius duomenis turintys ir būsimus ligos plitimo scenarijus prognozuojantys epidemiologai, medicininės įrangos tiekimu besirūpinantys specialistai, į karštuosius taškus galinti išvykti medikų komanda“, – nurodo prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi