Lietuvoje

2015.10.02 20:42

Naujame inžinierinės pramonės centre – praktinės žinios studentams

Alytuje – naujas inžinerinės pramonės mokymo centras. Čia mokosi profesijos siekiantys jaunuoliai, o vakarais kvalifikaciją kelia vietos įmonėse jau dirbantys metalo apdirbėjai, staklininkai, įrenginių remontininkai.  

Alytaus profesinio rengimo centre tokios laboratorijos – džiaugsmas ne tik akademinei bendruomenei, bet ir vietos verslui. Studentai mokosi valdyti pažangiausią techniką – suvirinimo robotą, plazminio pjaustymo įrangą.

Gaunamos žinios – ne tik teorinės, bet ir praktinės, manoma, jaunuoliams labai pravers, nes sunkiajai pramonei Lietuvoje aukštos kvalifikacijos darbuotojų itin trūksta.

„Nuo šių mokslo metų pradėjome įgyvendinti metalo apdirbimo staklininkų mokymo programą. Mokykloje vykdomas tiek pirminis, tiek tęstinis profesinis mokymas. Sukurta infrastruktūra naudojasi ir giminingų profesijų mokiniai“, – pasakoja Alytaus profesinio rengimo centro Vystymo sk. vedėja Aurelija Maslauskaitė.

Regione trūksta metalo suvirintojų, staklininkų, elektros įrenginių montuotojų ir net tekintojų, todėl tikimasi, kad profesiją įgiję jaunuoliai nesunkiai įsidarbins. Įrengiant šį centrą, tartasi su verslu.

Vakarais pasimokyti valdyti pažangiausius įrenginius renkasi vietos įmonėse jau dirbantys žmonės, kurie nori pagilinti įgūdžius.

Šis inžinerinės pramonės centras atsiėjo beveik 3 milijonus eurų. Lietuvoje jau yra 31 nauja, pažangi sektorinio profesinio mokymo vieta, iki metų pabaigos jų numatyta 40.