Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.26 14:16

Panevėžio ligoninėje mirusio vyro paskutinis koronaviruso testas buvo neigiamas

Biržų protrūkis suvaldytas, merui virusas nenustatytas, atnaujinta 14.31

Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas ketvirtadienį pareiškė, kad trečiadienį mirusio vietos verslininko Jono Katino paskutinis koronaviruso testas ligos nerodė.

„Paskutinis testas, kuris buvo atliktas kovo 24 dieną, buvo neigiamas, bet, deja, to neužteko, kad mūsų pacientas būtų išgelbėtas“, – nuotoliniu būdu surengtoje spaudos konferencijoje sakė ligoninės vadovas.

Spaudos konferencijos įrašas:

Trečiadienį buvo patvirtinta, kad Panevėžio ligoninėje miręs žmogus yra vietos verslininkas Jonas Katinas.

Anksčiau ligoninė teigė, kad jis priklausė rizikos grupei, turėjo daug gretutinių ligų.

Pacientas į ligoninę paguldytas prieš daugiau nei dvi savaites, jis į įstaigą kreipėsi grįžęs iš Pietų Afrikos Respublikos, jo būklė visą laiką buvo sunki.

Pasak A. Skorupsko, vyro gyvybė užgeso po intensyvios 40 minučių trukusios reanimacijos.

„Labai prašau jūsų neklausti apie kitas ligonio ligas, gydymo eigą ir simptomus“, – teigė ligoninės vadovas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo koronaviruso Lietuvoje mirė keturi asmenys, trys iš jų buvo iš Ukmergės, vienas iš Panevėžio.

Saviizoliacijoje – 51 darbuotojas

Pasak A. Skorupsko, šiuo metu ligoninės darbą liečiantis pagrindinis klausimas yra darbuotojų saugumas.

Kiek daugiau nei pusšimtis šios ligoninės darbuotojų yra karantinuoti. Jų pirmų tyrimų dėl koronaviruso atsakymai buvo neigiami. Nuo ketvirtadienio ryto darbuotojai testuojami antrą kartą, tyrimai bus baigti penktadienį vakare.

„Neturime duomenų, kad kas nors turėtų gripui ar koronavirusui būdingus simptomus“, – sakė A. Skorupskas.

Jis pranešė, kad ligoninė su verslo pagalba kitą savaitę gaus aparatą, leisiantį koronaviruso tyrimus atlikti vietoje.

„Nuo kitos savaitės pradžios mes pradėsime testuoti darbuotojus, kurie dirba infekuotoje zonoje. Manome, kad testuosime visus dirbančius, o esant galimybei <...> turėtume testuoti ir visus ligoninės darbuotojus, kad išsaugotume jų sveikatą“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Pasak jo, šiuo metu įstaigoje gydomi penki koronavirusu užsikrėtę pacientai, dar aštuoni gydosi saviizoliacijoje namuose. Šiuo metu dešimt žmonių laukia atsakymų dėl jiems atliktų tyrimų.

„Visų būklė yra lengva, jokių didelių problemų ar sunkumų dėl gydymo mes tikrai neturime ir laukiame, kada galėtume ligonius išleisti gydytis į namus“, – tvirtino A. Skorupskas.

Jis taip pat pranešė, kad Biržų, kur koronavirusu užsikrėtė dešimt žmonių, mero Vyto Jarecko tyrimas ligos nenustatė. Taip pat per dvi paras šiame rajone nenustatyta naujų užsikrėtusiųjų.

„Tai leidžia daryti atsargią prielaidą, kad Biržų rajono židinys yra suvaldytas“, – teigė Panevėžio ligoninės direktorius.

Anot jo, ligoninė yra visiškai pasirengusi priimti visus pacientus iš Panevėžio ir Utenos apskričių. Tam įrengta ir atskira reanimacija, ir atskiras operacinis blokas, ir atskira gimdykla.

Šioje gydymo įstaigoje taip pat yra diferencinis skyrius žmonėms, kurių diagnozė dėl koronaviruso dar neaiški, bet jiems reikia suteikti kitokią pagalbą. Dar vienas atskiras padalinys įsteigtas koronavirusu infekuotiems žmonėms, kurie serga psichinėmis ligomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi